Pojedynek z Syberią

Romuald Koperski Cykl: Tryptyk Syberyjski (tom 1)
turystyka, mapy, atlasy 326 str.
2011-01-01

Podróż wyprawa step offroad

Kup książkę

Świetna

Na półkach: , , , , ,

Autor opisuje przebieg podróży wysłużonym Land Roverem z Szwajcarii do Nowego Jorku. Trasa nietypowa, gdyż prowadziła przez Moskwę, Syberię i Alaskę. 90% książki to, jak sugeruje tytuł, relacja z Syberii.
Autor ciekawie opisuje swoje zmagania z upałem, komarami, brakiem dróg, milicją rosyjską, awariami samochodu itp. Ale ta podróż to nie tylko zmagania, ale również, a może ...

Relacja z podróży samochodem przez Rosję i Amerykę Północną (z dużym naciskiem na Rosję), którą autor odbył samochodem w 1993 r. Opisy miejsc, spotkań, ludzi nie są może szczególnie wyrafinowane pod względem literackim, ale szczere i świetnie oddające zastaną sytuację w ówczesnej Rosji. Czyta się szybko i przyjemnie,

Z całą pewnością jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza książka podróżnicza jaką przeczytałem!

Prawdziwa perła podróży! Jestem zachwycony, a zarazem pełen uznania i podziwu. Dobrze jest poznać Rosję z innej strony, gdzie medialny szum i wrogość nie mącą obrazu. Szczerze przyznaję, że warto przysiąść do tej książki jeżeli jeszcze ktoś nie czytał :)

Wybrałam się z „Pan Koperski” w szaleńczą wyprawę przez niezmierzone przestrzenie, przez pustkowie i bezdroża Syberii i nie żałuję. Sama się sobie dziwię, bo przecież żadna z części świata, zwłaszcza nam Polakom, tak źle się nie kojarzy jak właśnie Syberia. Jak „Pan Koperski” tego dokonał to nie wiem, ale po przeczytaniu tej książki chciałabym, ba teraz mam nawet takie marzen...

Po prostu siedzisz obok na siedzeniu obok "pana Koperskiego", czyta się lekko, przyjemnie, duże walory poznawcze, podane wszystko w przystępny sposób. Polecam

Bardzo fajna książka przygodowa, ale poglądy i przemyślenia autora miejscami ją obrzydzają.

Z jednej strony, "Pojedynek z Syberią" to opis niesamowitej wyprawy, który inspiruje, by rzucić monotonię codzienności i samemu wyruszyć w nieznane. W słowach autora czuć wolność, przygodę i zachwyt nad dziewiczą naturą. Ciekawie opisuje Rosję i spotkania z jej mieszka...

Bez spojlerowania:
książka bardzo dobra, chciałoby się pojechać, zobaczyć trochę Syberii.

Zabrakło mi opisu logistyki....(:

Zastanawia mnie tak wysoka ocena tej książki. Rzuciłam się na nią, jak na wszelkie pozycje o Rosji i Syberii… i utknęłam wiele razy, jak Land Rover zakopany w syberyjskim błocie.
Napisana jest dosyć topornie. Raczej jak amatorski pamiętnik z podróży niż efekt pracy pisarza. Zachwyciła oczywiście Syberia i tylko ona umożliwiła dobrnięcie do końca.
Nie lubię ludzi, którz...