Myśli rozbrykane

Okładka książki Myśli rozbrykane Ramón Gómez de la Serna
Okładka książki Myśli rozbrykane
Ramón Gómez de la Serna Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Biblioteczka Aforystów klasyka
klasyka
Biblioteczka Aforystów
Greguerías
Państwowy Instytut Wydawniczy
1979-01-01
1979-01-01
Janusz Strasburger
aforyzmy poezja surrealizm śmieszne literatura hiszpańska

Gomez de la Serna to przedstawiciel hiszpańskiej awangardy."Myśli rozbrykane" to żartobliwe aforyzmy ukazujące karykaturalny obraz świata.Swoim aforyzmom pisarz nadał własną nazwę "gregueria".Są to aforyzmy pełne humoru,metafor i zabawnych skojarzeń.Jest ich prawie tysiąc i można czytać je w nieskończoność.
Oto kilka z nich:
"Książka jest pasem ratunkowym samotności"
"Tęsknota_pajęczyna,na której wiszą nasze wspomnienia"
"Tęcza jest wstążką,którą wkłada sobie natura po umyciu głowy"
"W snach łysego nie ma cienia"
"Kaktus najeżył się kolcami,by go nie zjadły osły"
"Milczenie nie śpi,myśli"

Oto kilka z nich:
"Książka jest pasem ratunkowym...

Jedna z moich pierwszych perełek kolekcjonerskich. Wspaniała , inspirująca do zabawy słowami, skojarzeniami :)

• 2 kategoria
  • Y-Czytane wielokrotnie