Boję się...

Okładka książki Boję się... Małgorzata Musierowicz
Okładka książki Boję się...
Małgorzata Musierowicz Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Poczytaj mi, mamo literatura dziecięca
24 str. 24 min.
literatura dziecięca
Poczytaj mi, mamo
Nasza Księgarnia
1984-01-01
1984-01-01
24 min.
Wanda Orlińska

Okładka książki Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę Emilia Kiereś, Małgorzata Musierowicz
Na Jowisza 2! ... Emilia Kiereś, Małg...
Okładka książki Poczytaj mi, mamo. 15 bajek na 100 lat Helena Bechlerowa, Wanda Chotomska, Maria Kowalewska, Tadeusz Kubiak, Barbara Lewandowska, Hanna Łochocka, Małgorzata Musierowicz, Joanna Papuzińska, Janina Porazińska, Elżbieta Szeptyńska, Julian Tuwim, Danuta Wawiłow
Poczytaj mi, m... Helena Bechlerowa, ...

Książeczka z późnego PRL-u z serii ,,Poczytaj mi mamo ’’.
W nowym formacie kwadratowym, wprowadzonym po zmianach w 1974 roku.
Książeczka cienka, dobry druk. Papier grubszy odrobinę. Ilustrowana w kolorze.

Małgorzat Musierowicz, autorka ,, Jeżycjady’’ pochyla się tu nad młodszymi dziećmi i ich emocjami.
Szczególnie skupia się nad bojaźliwością mniejszą i większą, strachem u maluchów.
Główna bohaterka , mała dziewczynka Ania, uczennica zerówki dosłownie bała się wszystkiego i nie mogła się kompletnie odnaleźć w swoim życiu. Wiadomo ,że nieopanowany strach w zarodku , potęguje się coraz bardziej.

Dziewczynka bała się nie tylko psów, ptaków, ciemności, milicjanta, pani wychowawczyni w szkole, która krzyczała na uczniów, odrzutowców, czołgów, dużego starszego chłopca, uczącego się w technikum z wyższego piętra w bloku, który dokuczał dzieciakom na podwórku. Strach paraliżował już ją zawsze i wszędzie.
Oliwy do ognia dolewał jeszcze krzyczący tata w domu w niedzielę.
Dziecko zastraszone do granic możliwości.
Jednak można przełamać ten strach wewnątrz siebie. Przekonała się Ania , gdy wybrała tę najlepszą z możliwych drogę - w jedności siła.

Jak dzieci z podwórka wpłynęły na zachowanie Ani?

Przekonacie się sami , czytając tę książeczkę. Fragmenty o krzykach zamieniłam podczas czytania dzieciom na własny tekst.
Pomyślałam, że dobrze ,że teraz są trochę inne czasy i nazwano by to po imieniu przemocą w szkole, w rodzinie.
Jedno nie wyklucza drugiego ,że w wielu domach ta agresja tkwi jak bolesny różany kolec.
Zwracajmy uwagę na nasze dzieci, żeby czuły się kochane i bezpieczne .

Polecam!

Książeczka z późnego PRL-u z serii ,,Poczytaj mi mamo ’’.
W nowym formacie kwadratowym, wprowadzonym po zmianach w 1974 roku.
Książeczka cienka, dobry druk. Papier grubszy odrobinę. Ilustrowana w kolorze.

Szczególnie skupia się nad bojaźliwością mniejszą i większą, strachem...

seria "Poczytaj mi, Mamo!"

seria "Poczytaj mi, Mamo!"

O przeczytanie poprosiła mnie 5 - letnia siostrzenica. Przed czytaniem, musiała przejść czytanie testowe dla cioci.
Pozycja zaakceptowana.
Świetna książka dla dzieci. O obawach i problemach młodych ludzi. Na pewno przeczytamy razem i zobaczę co z tego wyniknie. Wydaje mi się, że może być całkiem ciekawa rozmowa.

Pozycja zaakceptowana.

Pouczająca powiastka o zerówkowiczach. Myślę, że warto przeczytać dziecku i porozmawiać z nim o problemach bohaterów :) Bardzo dobry wstęp do wychowawczej pogadanki :)

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa
  • Dziecięce
  • Dla dzieci
  • Małgorzata Musierowicz
  • Przeczytane dawno temu

Dodaj cytat z książki Boję się...