Before I Go To Sleep

kryminał, sensacja, thriller
angielski
9780062060570
po angielsku

Jak bardzo ufasz swojej pamięci? Co, gdyby nagle wszystkie twoje wspomnienia zniknęły?
Christine dokładnie zna to uczucie, choć nawet tego nie pamięta. Codziennie rano budząc się u boku mężczyzny, którego nie jest w stanie rozpoznać - swojego męża, dostaje nowe życia. Po latach egzystencji pozbawionej przeszłości kobieta postanawia dowiedzieć się prawdy na temat tego, co i...

Skąd się bierze amnezja? Skąd mamy mieć pewność, że to, co mówią o przeszłości, której nie pamiętamy jest prawdą? Według mnie to bardzo intrygujące problemy, można z tym wiele zrobić na kartach powieści. A tu? Owszem nie mogłam się doczekać zakończenia, chciałam wiedzieć, czy moja teoria jest właściwa. A potem... okazało się, że stworzyłam lepsze wyjaśnienie niż autor....

Książka napisana przyjemnym językiem, zdecydowanie styl autorki mi pasuje.

Bohaterów jest kilka, dodatkowo są wprowadzani z czasem co mi się podoba.

Fabuła dzieli się na to co aktualnie się dzieje oraz na to co główna bohaterka zapisała w pamiętniku. Mimo tego, że domyśliłam się na końcu o co tak naprawdę się stało to muszę przyznać, że książkę czytało się bardzo dobrze....

Trzymająca w napięciu, szybko się czyta I zaskakujące zakończenie.

Tematy związane z problemami neurologicznymi bardzo mnie interesują, choć są często trudne i smutno mi się o nich czyta. Tutaj od pierwszych stron czytałam w napięciu, zastanawiając się jak ostatecznie zakończy się historia Christine. Razem z bohaterką doszukiwałam się, gdzie leży prawda. Mimo, że w mężu momentami coś zdecydowanie mi nie grało, rozwiązanie historii było dla...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Naprawdę całkiem niezła książka. Trzymająca w napięciu. Pierwsze 3 noce spałam niespokojnie po wieczornym czytaniu :)
Nieźle się to czyta. Jest dreszczyk emocji.
Mimo ze nie pamietam filmu (może go nie oglądałam?) to Nicole doskonale pasuje do roli Chrisi. Tak sobie właśnie ja wyobrażałam, jak na okładce :)

Akcja nabiera rozpędu po ok 60%. Zaskakujące zakończenie. Drugi raz bym jej nie przeczytała.

Świetna!!! Naprawde super sie czytalo. Lekka i do konca spojna,ciekawa i zaskakujaca.

Kobieta, która codziennie rano budzi się i zaczyna życie od nowa. 400 stron po prostu się pochłania i nie sposób domyślić się zakończenia. A jest ono zaskakujące!

Książkę przeczytałam bardzo szybko, wręcz na jednym tchu. Fabuła była bardzo interesująca, miała w sobie coś co odróżniało ją od innych.
Do ostatnich stron nie byłam w stanie przewidzieć jak wszystko się potoczy oraz jak będzie wyglądało zakończenie.
Zakończenie zdecydowanie na plus, bardzo ciekawe i nie oklepane jak w większości książek.

5 294
    4 218