Austriacy o standardzie złota

The Gold Standard: Perspectives in Austrian Economics
biznes, finanse
978-83-926160-6-1
standard złota szkoła austriacka

Okładka książki Wstęp do austriackiej szkoły ekonomii. Wybór tekstów Dominick T. Armentano, Jörg Guido Hülsmann, Peter Klein, Mateusz Machaj, Carl Menger, Ludwig von Mises, Robert Murphy, Llewellyn Rockwell, Murray Newton Rothbard, praca zbiorowa
6,6
Wstęp do austr... Dominick T. Armenta...
Okładka książki Wstęp do libertarianizmu. Wybór tekstów Stephen P. Halbrook, Henry Hazlitt, Jesús Huerta de Soto, Jörg Guido Hülsmann, Stephan Kinsella, Ludwig von Mises, Robert Murphy, Llewellyn Rockwell, Murray Newton Rothbard, Wilhelm Röpke, James Sadowsky, praca zbiorowa
6,1
Wstęp do liber... Stephen P. Halbrook...

Ciekawe wykłady na temat standardu złota, i ogólnie bankowości. Warto przeczytać!

Bardzo dobry przegląd różnych zdań Austriaków co do standardu złota oraz koncepcji powrotu do pieniądza towarowego. Polecam głównie wielbicielom tematu pieniądza.

Jest to zbiór esejów o standardzie złota. Autorzy opisują różne wersje standardów złota oraz przedstawiają propozycję przejścia na złoty system pieniężny. Odpierają także krytykę przeciwników standardu złota.

Ciekawy przegląd austriackich poglądów na sama istotę pieniądza, historie reform monetarnych i propozycję odnowienia systemu pieniężnego opartego na kruszcu.

W książce znajduje się szereg publikacji naukowych na temat teorii pieniądza i bankowości. Gradka dla ludzi zainteresowanych tematem.

• Ekonomia
  • Polityka, publicystyka i ekonomia
  • W poczekalni
  • Ekonomia/Finanse
  • Posiadam e-book
  • Chcę przeczytać posiadam

Dodaj cytat z książki Austriacy o standardzie złota