Śladami Stasia i Nel

Marian Brandys Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Klub Siedmiu Przygód powieść przygodowa
Nasza Księgarnia
Sienkiewicz Afryka Egipt Sudan Etiopia
powieść przygodowa
Klub Siedmiu Przygód
Sienkiewicz Afryka Egipt Sudan Etiopia

Pierwsza z książek „Śladami Stasia i Nel" była dla mnie bardzo ciekawa. Wędrówka w miejsca dawnej lubianej przeze mnie powieści wciągnęła i zachwyciła. Niestety nie dane mi było cieszyć się przez dłuższy czas. Byłam szczerze zmartwiona tym, że redaktor nie kontynuował tej wyprawy, a w zamian ruszył do Abisynii. Tutaj już dla mnie było o wiele mniej ciekawie i szczerze...

Nie cierpię czytać książek, które przeczytałam, ale czasami trzeba ze względu na dokładniejszą analizę i pracę nad tekstem. I to jest moja codzienność. Ostatnio jednak miałam sporo wolnego czasu i coraz częściej (ze względu na córkę) zdarza mi się wracać do dawnych lektur, których słownictwo znam (bez wulgaryzmów). Zwykle sięgamy po kolorowe książeczki, w których treścią...

Bardzo mi się podobała :-) Napisana z humorem (Pan Bieganek - kocham Pana!). Ciekawe informacje historyczne (Sudan - spojrzenie na kwestię Mahdiego i jego sprzymierzeńców zupełnie inne niż sienkiewiczowskie + mało chwalebne poczynania Gordona i Kitchenera, spojrzenie z punktu widzenia Sudańczyka; Abisynia/Etiopia - bardzo ciekawe informacje o kraju)

Opinię zawarłem w opisie książki, jak również pod innymi wydaniami tego tytułu. Generalnie - fajnie że jest to wydanie, szkoda, że nowe przypisy niewiele wnoszą, no i że zrezygnowano ze zdjęć.

Czytałam to w innym wydaniu, ze zdjęciami i w sztywnej okładce.

Fabularyzowany reportaż z podróży M. Brandysa do Egiptu (a następnie i Sudanu) w 1956 roku. Obowiązkowa lektura dla czytelników 'W pustyni i w puszczy' Sienkiewicza. Szkoda, że w późniejszych wydaniach zrezygnowano z zamieszczenia fotografii (biało czarne fotografie z archiwum autora były tylko w wydaniach z lat 60.).
Jedna z ulubionych książek mojej młodości.
Ostatnio...

• Biblioteka młodych
  • Lektury szkolne
  • Książki młodości
  • Z dzieciństwa

Marian Brandys Śladami Stasia i Nel, Z Panem...
Marian Brandys Śladami Stasia i Nel
Marian Brandys Śladami Stasia i Nel