Od Mers El Kebir do Tulonu

Andrzej Perepeczko Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie Cykl: Wojny Morskie (tom 8) historia
Wydawnictwo Morskie
Wojny Morskie (tom 8)
historia

Seria "Wojny morskie" ma lepsze i gorsze pozycje. "Od Mers el-kebir do Tulonu" należy zdecydowanie do tych najlepszych. Dlaczego?
Oto autor opisuje mniej znane wśród szerszej rzeszy czytelników wydarzenia jakie doprowadziły do zagłady floty francuskiej.
Raczej niewielu z nas wie, że po upadku Francji i utworzeniu kolaboracyjnego rządu w Vichi oczkiem w głowie i kartą...

• Historia
  • Marynistyka