Nie ma rozpusty większej niż myślenie. O poezji Wisławy Szymborskiej

Anna Węgrzyniakowa Wydawnictwo: Towarzystwo Zachęty Kultury językoznawstwo, nauka o literaturze
83-86023-66-X
Towarzystwo Zachęty Kultury
Szymborska poezja wiersze interpretacja
językoznawstwo, nauka o literaturze
83-86023-66-X
Szymborska poezja wiersze interpretacja

"Rozpustę myślenia" można uprawiać wszędzie i bez żadnych ograniczeń.Ta niewielka,starannie wydana książeczka z dołączonymi kolażami Wisławy Szymborskiej,akwafortami Agnieszki Bieniasz i drzeworytem Hiroshige Utagawy "Nawałnica na moście",pozwala na lepsze zrozumienie poezji noblistki.Poetka Nobla otrzymała w 1996 roku,a teraz mija już dwa lata od jej śmierci.W swojej...

Na półkach: , , , , ,

Rzetelnie i przystępnie napisane opracowanie wybranych wierszy Wisławy Szymborskiej, poparte cytatami i wypowiedziami samej poetki oraz licznymi kontekstami literackimi i kulturowymi.

Doskonały materiał dla uczniów, nauczycieli, studentów oraz czytelników, którzy chcą skonfrontować swoje opinie ze zdaniem znawcy tematu.

• Przeczytane dawno temu
  • Dostępne w bibliotece
  • Do kupienia
  • Językoznawstwo, literatura
  • 2019
  • Książki o książkach, z książkowymi motywami
więcej mniej