Niespodziewany gość

Okładka książki Niespodziewany gość Agatha Christie
Okładka książki Niespodziewany gość
Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Seria: Agata Christie - Królowa Kryminału kryminał, sensacja, thriller
Agata Christie - Królowa Kryminału
The Unexpected Guest
Wydawnictwo Dolnośląskie
2009-01-01
2009-01-01
Anna Bańkowska

Anglik z wyższych sfer uwielbia zabijać zwierzęta podczas safari. Dopada go karma - poturbowany przez lwa ląduje na wózku inwalidzkim. W tym stanie ujawnia swoje najgorsze cechy , aż w końcu ktoś kładzie temu kres za pomocą pistoletu.
Ta książka jest przeróbką sztuki , a sztuka jest "salonowa" , dotyczy rodziny i znajomych , a całość dosłownie toczy się w salonie.
Jest tu i zakazana miłość , ale brak interesującego tła lub choćby humoru.
Akcja toczy się według wypracowanego przez Agathę Christie schematu- wszyscy po kolei są podejrzani , a rozwiązanie jest zaskakujace -ale nie dla miłośników autorki.
Czytało się sympatycznie , lecz zabrakło jakiejś pożywki dla wyobraźni.
Kryminał dobry na plażę , albo na podróż , albo na podróż plażą [ to w wersji audiobook ]

Jest...

"Niespodziewany Gość" - Unexpected Guest - to sztuka teatralna Agathy Christie z 1923 roku, która została "przerobioną" czy też spisaną wersją tej sztuki na powieść przez Charlesa Osbourne'a.
Także nie jest ona de facto napisana przez Autorkę li tylko sprawnie oddanym zamysłem dzieła scenicznego. Choć powinniśmy być wdzięczni za to, bo zapewne nie dane by było wszystkim poznanie tej sztuki, a tak przynajmniej możemy się z nią zapoznać w wersji książkowej.
Odkurzając moją biblioteczkę zostałam przez tę właśnie pozycję niespodziewanie zaskoczona... po prostu wypadła na mnie z półki. Chyba chciała zostać ponownie przeczytaną, więc pomyślałam czemu nie 😊

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
𝐃𝐋𝐀 𝐂𝐈𝐄𝐊𝐀𝐖𝐒𝐊𝐈𝐂𝐇 :
𝐂𝐡𝐚𝐫𝐥𝐞𝐬 𝐓𝐡𝐨𝐦𝐚𝐬 𝐎𝐬𝐛𝐨𝐫𝐧𝐞 - ur. 24 listopada 1927 - zm. 23 września 2017r. Był australijskim dziennikarzem, krytykiem teatralnym i operowym, poetą i powieściopisarzem. Był zastępcą redaktora The London Magazine od 1958 do 1966, dyrektorem literackim Arts Council of Great Britain od 1971 do 1986 i głównym krytykiem teatralnym Daily Telegraph (Londyn) od 1986 do 1991.
Jest jedynym autorem, któremu Agatha Christie Estate zezwoliła na produkcję adaptowanych dzieł w jej imieniu.
Jego powieściowe wersje "Czarna kawa" (1998),"Niespodziewany gość" (1999) i "Sieć pająka" (2000),wszystkie oryginalnie autorstwa Agathy Christie, cieszą się niezmienną popularnością wśród czytelników. Zaadaptował także Blithe Spirit (2004) Noëla Cowarda oraz Bądźmy poważni na serio Oscara Wilde'a .

Na początku lekko irytująca pozycja, jednak obecnie stwierdzam, iż bardzo zawiła w sposób logiczny i wyszukany. Brawa dla autorki, a czytelnikom polecam gorąco.

Kocham Agathę <3

Kocham Agathę <3

Bardzo fajna książka. Co prawda przewidziałam zakończenie, ale mimo to czytało się ją naprawdę dobrze i szybko.

Wspaniały kryminał w starym stylu, dla mnie mistrzostwo.

Wspaniały kryminał w starym stylu, dla mnie mistrzostwo.

Zaczęłam się śmiać na końcu, bo nie czytam i nie czytałam nigdy wielu kryminałów, więc słabo obstawiam morderców, ale tu pojawiały się komentarze ,,od połowy przewidywalna", ja nie domyśliłam się do końca, więc tak samo wybitnym czytelnikom kryminałów jak ja - polecam! ;)

Książkę przeczytałam w moment. Od pewnego momentu da się przewidzieć zakończenie, ale i tak jest to bardzo dobra historia.

Świetna powieść/sztuka ( bo z taką intencją została napisana),przeczytałam jednym tchem, bardzo polecam !

naiwna, ale cała w stylu Christie.

Nie chcąc zdradzać fabuły napiszę tylko, że gdy przestępca planuje zbrodnię przez lata, nie zmienia swego planu pod wpływem impulsu.

naiwna, ale cała w stylu Christie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Agatha Christie
  • Kryminały