Osiemnasta decydująca bitwa w dziejach świata pod Warszawą 1920 r.

Edgar Vincent d'Abernon Wydawnictwo: LTW historia
The Eighteenth Decesive Battle of World: Warsaw 1920
2010-01-01
1990-01-01
S.A. Arnsen
LTW
bitwa wojna polsko-bolszewicka II Rzeczpospolita bitwy historia pamiętniki pamiętniki angielskie pamiętniki brytyjskie literatura angielska literatura brytyjska Warszawa historia wojna
The Eighteenth Decesive Battle of World: Warsaw 1920
historia
2010-01-01
S.A. Arnsen

Dobrze opisana, dzień po dniu bitwa pod Warszawą w 1920 r., widziana oczami Brytyjskiego dyplomaty. Książka wzbogacona jest w sprawozdania z bitwy dowódców przeciwnych armii po stronie polskiej marszałka J. Piłsudskiego i po stronie rosyjskiej gen. Tuchaczewskiego. Warto odrobić zaległości z historii Polski i sięgnąć po tą książkę, polecam.

Bitwa Warszawska oczami cudzoziemca, naocznego świadka i polityka równocześnie - po prostu warto przeczytać!

• historia
  • Historia