Dziennik nieobyczajny

978-83-07-03131-6
Czytelnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
978-83-07-03131-6

Kolejna książka, niby dziennik, niby nie (po Nie-dzienniku Z. Baumana) - i znów przenoszenie się w czasy. Zapiski nieznanego mi bliżej artysty, literata, dyplomaty z czasów mojego życia niemowlęcego. Ileż znanych nazwisk się tu przewija, Nowosielski, Gombrowicz i inni. Ileż znanych spostrzeżeń z życia w postkomunizmie. Ale także ile mądrych słów i myśli na temat tekstów...

Kalicki urodzony w 1944, a więc o rok ode mnie młodszy, opracowując zbiorek, który zawiera:
"Anegdoty i plotki, historie dziwne i śmieszne, niespodziewane podróże, rozmowy o rzeczach i sprawach tajemnych, trochę o kobietach, więcej o śmierci. Całość tworzy błyskotliwy obraz naszej codzienności, naszkicowany w powściągliwym, zwięzłym stylu." -
- przywołuje ...

Używałam podczas czytania tej książki zakładki z myślą Janusza Korczaka brzmiącą "Ilekroć, odłożywszy książkę, snuć zaczniesz nić własnych myśli, tylekroć książka cel zamierzony osiąga." "Dziennik nieobyczajny" osiągnął więc cel zamierzony, a nić moich myśli jest bardzo długa i zapewne będzie się jeszcze powiększać.

• Sprzedaż / wymiana
  • Teatr
  • Filozofia
  • Krytyka literacka
  • Eseistyka

Dodaj cytat z książki Dziennik nieobyczajny