Noc ziszczenia

Rabindranath Tagore Wydawnictwo: Oskar literatura piękna
Franciszek Mirandola, Jerzy Bandrowski
Oskar
literatura bengalska literatura indyjska nagroda Nobla noblista opowiadania indyjskie
literatura piękna
Franciszek Mirandola, Jerzy Bandrowski

Ciężko mi sklasyfikować „Noc Ziszczenia” z uwagi na małe rozeznanie w literaturze indyjskiej. Jest to moje pierwsze podejście do Tagore i z pewnością jeszcze nie ostatnie. Jego opowiadania mają w sobie tyle samo egzotyki, co i znajomej bliskości. Tak, jakby ich bohaterowie żyli w sąsiedztwie od lat.

Przyniosłam z biblioteki do domu kolejną książkę. „Noc ziszczenia” Tagore. Liczyłam, ze znajde w niej choć jedno opowiadanie tego pisarza, którego nie czytałam w "Głodnych kamieniach" i "Opowiadaniach indyjskich" lub "Tańcu siedmiu zasłon". Niestety ten tomik jest 30 lat później wydanym zbiorem opowiadań, które znam z "Głodnych kamieni". Powtarzam więc post sprzed 4 lat....

• Proza azjatycka
  • Azja Południowa
  • Nie fantastyka
  • Laureaci Nagroda Nobla
  • Fantastyka
  • Indie
  • Indie
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Noc ziszczenia