Zbrodnia i kara

Dobrze jest zaliczyć dla odmiany coś dobrego od czasu do czasu :D

Me gusta!

Dobrze jest zaliczyć dla odmiany coś dobrego od czasu do czasu :D

Me gusta!

Taka powieść pozytywistyczna. Nie mylić z pozytywna.

Taka powieść pozytywistyczna. Nie mylić z pozytywna.

Nie wiem skąd pojawił się u mnie w głowie pomysł na sięgnięcie ponownie po tę pozycję, szczególnie po tym, że zapamiętałam ją w liceum jako lekturę, w której nic się nie dzieje oprócz drogi Raskolnikowa przez różne etapy wyrzutów sumienia. Jednak odświeżenie sobie całej książki sprawiło, że po tych kilku latach spojrzałam inaczej na "Zbrodnię i karę" i już nie jest dla mnie jakimiś wypocinami autora, ale naprawdę ciekawą pozycją. Kilka razy nawet łapałam się na tym, że przeżywałam czyny bohatera i potem nie mogłam przestać myśleć o gafach, które popełniał.

Uważam, że się ponowne sięgnięcie po niektóre książki, takie jak lektury szkolne, już jako dorosły człowiek jest ciekawym doświadczeniem i odkrywają zupełnie inny świat, niż zapamiętało się wcześniej.

Najlepszy kryminał i książka psychologiczno- filozoficzna w jednym. Absolutne arcydzieło literatury światowej. Moja ukochana powieść.

To jest bardzo dobra książka. Tyle powiem przeczytacie sami

To jest bardzo dobra książka. Tyle powiem przeczytacie sami

Rozpisany na sześćset stron dylemat wagonika, w którym ostatecznie Kant wygrywa z Benthamem a to prowadzi do przewietrzenia bardzo dusznej atmosfery. Jedna z nielicznych książek ze spoilerem w tytule.

raskolnikov og drama queen

raskolnikov og drama queen

Chyba przy tak doskonałej pozycji nie warto się specjalnie rozpisywać. Po prostu wybitna, polecam każdemu, choć może niekoniecznie licealistom (jak zaleca podstawa programowa),chyba że tym zdecydowanie ponad miarę dojrzałym.

Książka do przeczytania, której zostałem zniechęcony przez natłok lektur w szkole. Mimo wszystko sięgnąłem po nią po paru latach i jestem nią oczarowany. Bohater intryguje i wraz z rozwojem fabuły czułem się coraz bardziej wciągnięty w tamte czasy.

• Lektury
  • Klasyka