Poczet królów i książąt polskich Jana Matejki

Jacek BanaszkiewiczMarek Kazimierz Barański Wydawnictwo: Świat Książki historia
Świat Książki
historia
1997-01-01

Ja bardzo doceniam zwięzłosć tej książki. Owszem nie jest ona napisana dla osób, które z historią są za pan brat, jednak jest napisana bardzo prosto i przejrzyście dzięki czemu polecam ją wszystkim początkującym przygodę z historią, ale również i tym którzy w szybkim czasie zamierzają zrobić powtórzenie swoich wiadomości.

Polecam

suche, najważniejsze fakty z historii opisane w wielkim skrócie

Krótko i zwięźle o królach i książętach polskich - tak "wypada w oczach" ta książka. Jest jakby swoistym wprowadzeniem w to, kto kim był. Istotnym elementem tej książki jest bibliografia, która odeśle każdego zainteresowanego czytelnika do dalszego pogłębienia wiedzy czy też rozwoju badań.

Książka skierowana raczej do początkujących adeptów polskiej Historii, napisana w bardzo przystępny sposób, przedstawiająca podstawowe fakty dotyczące życia, a przede wszystkim służby publicznej kolejnych polskich władców. Stanowi dobry wstęp do zgłębiania dziejów ojczystych.

• Historia
  • Historyczne