Prawdziwa historia o kocie w butach

Okładka książki Prawdziwa historia o kocie w butach Jan Marcin Szancer (ilustrator)
Okładka książki Prawdziwa historia o kocie w butach
Jan Marcin Szancer (ilustrator) Wydawnictwo: literatura dziecięca
29 str. 29 min.
literatura dziecięca
1986-01-01
1986-01-01
29 min.
kot w butach baśń

Okładka książki Wierszyki dla dzieci Jan Marcin Szancer (ilustrator), Julian Tuwim
Wierszyki dla ... Jan Marcin Szancer ...
Okładka książki Bajki w ilustracjach Jana Marcina Szancera Błażej Kuszelski, Juliusz Słowacki, Jan Marcin Szancer (ilustrator), Zofia Szancerowa
Bajki w ilustr... Błażej Kuszelski,&n...
Okładka książki Gałka od łóżka Mary Norton, Jan Marcin Szancer (ilustrator)
Gałka od łóżka Mary Norton, Jan Ma...

Książeczka większego formatu, miękka oprawa, rodem z PRL-u.
Ilustrował i napisał bajkę sam Jan Marcin Szancer w jednej osobie.
Ilustracje znacie już z innych bajek ,wiadomo co Szancer, to Szancer, najwyższy poziom.

Jest to podobna wersja bajki o kocie w butach, ale jednak zupełnie inna.
Kot był sprytny ,ale raczej wszystkim rządzi tu przypadek.
Nie ma tu młynarza z trzema synami. Jest Janek , ubogi szewczyk ,mieszkający w kamienicy na facjatce. Występuje kot szewca, pudel z tej samej kamienicy i myszy.
Konflikt między kotem a pudlem powoduje rozwój dalszej przyspieszonej akcji.

O wszystkim dowiecie się czytając bajkę. Nawet muszę powiedzieć ,że ta wersja podobała mi się bardziej niż braci Grimm. Dzieci mówią to samo. Ilustracje to majstersztyk!

Polecam!

Książeczka większego formatu, miękka oprawa, rodem z PRL-u.
Ilustrował i napisał bajkę sam Jan Marcin Szancer w jednej osobie.

Jest to podobna wersja bajki o kocie w butach, ale jednak zupełnie inna.
Kot był sprytny ,ale raczej wszystkim rządzi tu przypadek.
Nie ma tu młynarza z trzema...

Książka jest doskonale zrobiona. Zdania są krótkie. Treść książki jest fascynująca. Opowiadanie bardzo szybko się czyta. Polecam.

Kolejna wersja opowieści o kocie w butach. Tym razem to nie spryt i przemyślane działania miauczącego, a zwykły przypadek doprowadził do szczęśliwego i bogatego końca bohaterów.

• Dla dzieci
  • Dziecięce
  • 1e) z ilustracjami J.M. Szancera
  • ..CZYTANIE Z LIDUSZKĄ
  • Polecam
  • Przeczytane dawno temu

Dodaj cytat z książki Prawdziwa historia o kocie w butach