Dynastie, które stworzyły luksus

Okładka książki Dynastie, które stworzyły luksus Yann Kerlau
Okładka książki Dynastie, które stworzyły luksus
Yann Kerlau Wydawnictwo: Świat Książki sztuka
sztuka
Świat Książki
2012-01-21
2012-01-21
Joanna Józefowicz-Pacuła
chanel Gucci Vuitton moda

Moje zamiłowanie do marek luksusowych przyciągnęły mnie do tej książki. I przyznam że wiele się dowiedziałam. Tak jak chyba każda książka o modzie opisuje losy Chanel i Gucci, tak mało kto mówi o założycielach Hermesa, Cartiera czy Ferragamo. Dużo faktów z życia założycieli ale jedno trzeba przyznać- czasem książka się dłuży. Moim zdaniem opisów jest czasem za dużo. Na miejscu autora ciachnęłabym kilkanaście stron opisów i w zamian umieściła zdjęcia osób i produktów marek o których czytamy :)

Świetnie napisana! Czyta się lekko i przyjemnie, można się dowiedzieć wielu ciekawych faktów. Polecam!

1916

Niesamowite, że można napisać książkę, która powinna być biografią ale czyta się ją w niektórych miejscach jak bardzo dobry kryminał. Pełna ciekawych faktów o firmach, które w dobie bylejakości stawiają na wysoką jakość, standard i luksus niedostępny (niestety) zwykłemu śmiertelnikowi. Jednak to co najbardziej urzekło mnie w tej książce to skontrastowanie obecnych sytuacji (liczby przyprawiające o zawrót głowy) z często ciężkimi początkami i pracą od podstaw. Nie zabraknie informacji o ludziach, wręcz całych rodzinach (jednych bardziej zżytych innych wręcz przeciwnie - wątek kryminalny aż proszący się o ekranizację),które na ten sukces pracowały. Bo to o nich jest ten utwór. Jest też niestety o porażkach, przejęciach i zmianach niekoniecznie idących zgodnie z założeniami ale wszystko to razem wzięte sprawia, że jest to książka, którą warto przeczytać. Bo kto nie marzy o odrobinie luksusu? Nawet jeśli jest on bardzo odległy.

No tak , większość tzw. luksusowych marek nie jest w rękach rodziny, która ją stworzyła.Gucci przeputali na własne życzenie , nie ma co żałować.chanel przeszła w sposób łagodny w ręce innej rodziny .Vuitton to teraz francuski miliarder LVMH, Rolls-Royce została w Europie Niemcy przejęli, , czy Cartier to międzynarodowa grupa .Hermes i S.Ferragamo ostały się w rodzinach.A książka? Bardzo dużo faktów , miejscami nudna.

Książka dość "ciężka" w czytaniu, brak zdjęć to duży minus tej publikacji.

Książka dość "ciężka" w czytaniu, brak zdjęć to duży minus tej publikacji.

Inspirująca pozycja. Po jej przeczytaniu z chęcią stałabym się posiadaczką pierścionka Trinity od Cartiera, butów od Salvatore Ferragaamo, apaszki Flora od Gucci, torebki od Hermesa i podróżnego kufra od L. Vuittona, a na zakupy z chęcią podjechałabym Roll-Roycem modelem Silver Ghost.
Szkoda tylko, że książka nie jest ozdobiona ilustracjami.

Szkoda tylko, że książka nie jest ozdobiona ilustracjami.

Tytuł był bardzo zachęcający i wiele sobie obiecywałam po tej książce. Niestety momentami miałam wrażenie, że temat został tylko liźnięty powierzchownie. I miałam wrażenie niedosytu. Z drugiej strony przytłaczała mnie mnogością nazwisk osób, o których nigdy nie słyszałam co mi przeszkadzało bo nie wnosiło nic nowego. Tak naprawdę by w pełni zrozumieć temat i historię marek opisanych w książce trzeba by sięgnąć do innych źródeł. Najbardziej mi się podobał rozdział o Hermes. Ten przeczytałam z przyjemnością. Dodatkowo dla mnie stanowił dopełnienie książki "W pogoni za torebką".

Niesamowicie inspirująca książka oparta na faktach. Pokazuje, jak nieprzewidywalne potrafi być życie jednego człowieka. Genialna!

Boska. Dobrze napisana. Inspirująca.

Boska. Dobrze napisana. Inspirująca.

Brakowało mi w niej oryginalnych zdjęć, jak to ma się w zwyczaju dodawać do tego typu książek. Poza tym wszystko dosyć ciekawe. Polecam.

• Moda
  • Do kupienia