Dynastie, które stworzyły luksus

chanel Gucci Vuitton moda
sztuka
Joanna Józefowicz-Pacuła
chanel Gucci Vuitton moda

Świetnie napisana! Czyta się lekko i przyjemnie, można się dowiedzieć wielu ciekawych faktów. Polecam!

Niesamowite, że można napisać książkę, która powinna być biografią ale czyta się ją w niektórych miejscach jak bardzo dobry kryminał. Pełna ciekawych faktów o firmach, które w dobie bylejakości stawiają na wysoką jakość, standard i luksus niedostępny (niestety) zwykłemu śmiertelnikowi. Jednak to co najbardziej urzekło mnie w tej książce to skontrastowanie obecnych sytuacji...

No tak , większość tzw. luksusowych marek nie jest w rękach rodziny, która ją stworzyła.Gucci przeputali na własne życzenie , nie ma co żałować.chanel przeszła w sposób łagodny w ręce innej rodziny .Vuitton to teraz francuski miliarder LVMH, Rolls-Royce została w Europie Niemcy przejęli, , czy Cartier to międzynarodowa grupa .Hermes i S.Ferragamo ostały się w rodzinach.A...

Książka dość "ciężka" w czytaniu, brak zdjęć to duży minus tej publikacji.

Inspirująca pozycja. Po jej przeczytaniu z chęcią stałabym się posiadaczką pierścionka Trinity od Cartiera, butów od Salvatore Ferragaamo, apaszki Flora od Gucci, torebki od Hermesa i podróżnego kufra od L. Vuittona, a na zakupy z chęcią podjechałabym Roll-Roycem modelem Silver Ghost.
Szkoda tylko, że książka nie jest ozdobiona ilustracjami.

Tytuł był bardzo zachęcający i wiele sobie obiecywałam po tej książce. Niestety momentami miałam wrażenie, że temat został tylko liźnięty powierzchownie. I miałam wrażenie niedosytu. Z drugiej strony przytłaczała mnie mnogością nazwisk osób, o których nigdy nie słyszałam co mi przeszkadzało bo nie wnosiło nic nowego. Tak naprawdę by w pełni zrozumieć temat i historię marek...

Niesamowicie inspirująca książka oparta na faktach. Pokazuje, jak nieprzewidywalne potrafi być życie jednego człowieka. Genialna!

Boska. Dobrze napisana. Inspirująca.

Na półkach: , , , ,

Brakowało mi w niej oryginalnych zdjęć, jak to ma się w zwyczaju dodawać do tego typu książek. Poza tym wszystko dosyć ciekawe. Polecam.

Interesuje się światem wielkich marek więc gdy tylko zobaczyłam tę książkę od razu pomyślałam że jest to coś co chcę mieć.
Przeczytałam ją bardzo szybko zważywszy na mój brak czasu. Pisana jest dobrym językiem. Historie które są w niej przedstawione są bardzo ciekawe. Jak teraz widzę butelkę Chanel to od razu przypomina mi się historia z książki.
Uważam że to dobra lektura...

• Chcę w prezencie
  • Moda