Cisza

Csend
literatura piękna
Anna Rak
István Fekete Cisza nowela przyroda ludzie Węgry

Jest to zbiór trzech opowiadań , mało niestety znanego w Polsce węgierskiego pisarza Istvána Fekete . Szkoda że tak mało znanego , bo opowiadania są naprawdę przeurocze . Czyta się je jak piękną , dobrą baśń . Mają coś takiego w sobie , ten klimat , nastrój który wytwarzają , nie do opowiedzenia słowami . Nie są to opowiadania mdląco - słodko - cukierkowe . Wręcz odwrotnie...

• W mojej biblioteczce
  • Wyłączone z biblioteki