Podręcznik coachingu

2007-01-01
2006-01-01
Anna Sawicka-Chrapkowicz
Anna Sawicka-Chrapkowicz

Literatura obowiązkowa dla osób zajmujących się coachingiem. Skondensowana wiedza na temat coachingu, technik przeprowadzania. Analiza porównawcza coachingu do innych metod rozwojowych takich jak trening, mentoring czy doradztwo. Książka podzielona na 3 części, gdzie w 1 części czytelnik otrzymuje kompendium wiedzy teoretycznej na temat coachingu ( co to jest, etatpy, sposoby, modele),2 część to opis studiów przypadków, a 3 to działania i ćwiczenia dla coacha. Napisana bardzo przejrzystym, prostym językiem bez upiększania i zbędnych opisów. Dostajemy niezbędną praktyczną wiedzę, z której na pewno będziemy korzystać.

Dobra książka, dużo konkretów, przejrzysty sposób zapisu.
Nieco się jednak zestarzała (2004 rok): magnetowid, kaseta itd., ale także niektóre ćwiczenia czy przykłady zbyt schematyczne.
Chyba warto zajrzeć do nowego wydania z 2011 lub 2013 i porównać ewentualne zmiany.

Dobra książka, dużo konkretów, przejrzysty sposób zapisu.

• Coaching
  • Fragmentarycznie
  • Psychologia
  • (T) Coaching
  • DO KUPIENIA

Dodaj cytat z książki Podręcznik coachingu