Chopin gra w duszy japońskiej

Lech Z. Niekrasz Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM publicystyka literacka, eseje
Oficyna Wydawnicza RYTM
publicystyka literacka, eseje
2010-01-01

Muzyka łagodzi obyczaje.Niektórym politykom,słuchanie pięknej muzyki może by pomogło,ale nie jestem pewien.Przeczytałem tę książkę z przyjemnością,po świetnie pokazanym w TVP Kultura Konkursie Chopinowskim.Telewizja ta pod dyrekcją Katarzyny Janowskiej bardzo zyskała.Czy się p.dyrektor ostanie?Jest wiele przyczyn popularności Chopina w Japonii.Według pianistki Megumi Ito:...

Zbiór tekstów, wycinków opinii, tłumaczeń będących ładnym i dogłębnym zarysowaniem dość niecodziennego dla Polaków zjawiska. Mianowicie fenomenu Chopina w Japonii. Do dziś wielu z nas albo nie wie, albo nie rozumie jak dwa tak odległe kraje mógł połączyć ten niepozorny chorowity człowiek, częstokroć niedoceniany we własnym kraju.
Publikacja zrealizowana w bardzo ciekawy...

Wiele cytatów z wypowiedzi chopinistów polskich i japońskich, jak również z artykułów prasowych dotyczących Konkursów Chopinowskich.
Próba odpowiedzi na pytanie "Co Japończycy widzą w Chopinie", krytyka podejścia polskiej szkoły chopinistycznej do wykonawców z Kraju Kwitnącej Wiśni.
Niestety i literówki, nieodmienianie japońskich imion i nazwisk.

• Japonia- Podróżniki, omówienia, opracowania
  • Japonia
  • Książki (posiadane)
  • 📚 REGAŁ
  • Japonia
  • Kultura

Dodaj cytat z książki Chopin gra w duszy japońskiej