Jak zostać dizajnerem i nie stracić duszy

Okładka książki Jak zostać dizajnerem i nie stracić duszy Adrian Shaughnessy
Okładka książki Jak zostać dizajnerem i nie stracić duszy
Adrian Shaughnessy Wydawnictwo: Karakter sztuka
2012-03-13
978-83-62376-13-1
Dariusz Żukowski
design

Każdy tu znajdzie coś dla siebie w myśl zasady – im więcej wiesz i bardziej rozwinąłeś się w zawodzie, tym mniej. Ale nawet doświadczony projektant napotka coś, co pozwoli mu spojrzeć z dystansem na swój tryb pracy.

Lektura obowiązkowa dla każdego początkującego projektanta. Nauczy tego, co na ASP się pomija - właściwego nastawienia, niezbędnego, by zmierzyć się z rynkiem i prawdziwymi klientami. Opatrunek na rany powstałe w bojach z tymże.

Bardzo praktyczna i napisana z humorem książka dla dizajnerów początkujących, ale też tych doświadczonych. Taki trochę pocieszacz. Kiedy ją czytałam, nie raz z uśmiechem myślałam sobie "achaa, czyli jednak nie tylko ja przeżywam takie kryzysy" czy coś w tym stylu :). Polecam każdemu kto ma styczność z dizajnem, pomaga przetrwać w tym szalonym świecie, i dosłownie nie stracić przy tym duszy :D

Książka nie wnosi nic nowego. Jest to przewodnik jak funkcjonować w zawodzie

Książka nie wnosi nic nowego. Jest to przewodnik jak funkcjonować w zawodzie

Cenię sobie tę książkę, gdyż rady w niej zawarte nie odnoszą się jedynie do designu, ale do wielu innych pokrewnych dziedzin i życia. Momentami treść się dłużyła, ale warto było przeczytać. Książka ukazuje punkty widzenia niekiedy niewidoczne bez przypomnienia o ich istnieniu. Polecam.

Zbiór bardzo przydatnych rad dotyczących początków kariery grafika oraz późniejszego budowania własnego studia. Rady typu jak się zaprezentować na rozmowie kwalifikacyjnej, jakich błędów nie popełniać, są uniwersalne dla wszystkich projektantów, nie tylko tych 2d.

• Design
  • Grafika
  • Dizajn
  • Projektowanie graficzne

Dodaj cytat z książki Jak zostać dizajnerem i nie stracić duszy