Traquée

Okładka książki Traquée Cassandra O'Donnell
Okładka książki Traquée
Cassandra O'Donnell Wydawnictwo: J'ai Lu Cykl: Rebecca Kean (tom 1) fantasy, science fiction
Rebecca Kean (tom 1)
J'ai Lu
2011-03-16
2011-03-16
francuski
9782290032060
fantastyka wiedźmy

Rewelacja! Przypadkowo wpadła mi w ręce i jestem zachwycona pierwszym tomem. Rebecca to czarownica pierwsza liga ! Jest magia, są zmiennokształtni, są wilkołaki, są demony i mega wampir....ufffff! Jest znakomita intryga która naprawdę od samego początku buduje napięcie....kto lubi Ilonę Andrews lub J. Frost niech czyta!

Bawi mnie pociąg płci męskiej do głównej bohaterki. Ma dziewczyny sporo na głowie a tu jeszcze takie niespodzianki 😆😆 czyta się szybko i przyjemnie

Jestem zdania, że już nic mnie nie zaskoczy w świecie zmiennych, wampirów, demonów itd. Jedynie czego mogę oczekiwać, to to że autorka poprowadzi historię na tyle ciekawie, że wciągnie i tutaj właśnie tak było. Świetnie poprowadzona historia, trochę mix innych znanych mi autorek ale to właśnie dlatego, że nie da się już stworzyć czegoś nowego w tej tematyce. Bardzo podobała mi się ciągła akcja. Od początku spodobały mi się męskie postacie, chociaż irytowało mnie że tylu ich jest ;)
Dobre książki czytam szybko więc zaraz się biorę za kolejną część :)

07/21

07/21

W ciągu tygodnia pochłonęłam sześć tomów tego cudeńka. Niestety seria nie jest wydana przez żadne z polskich wydawnictw, co moim skromnym zdaniem jest strasznym błędem. Twórczość Cassandry O'Donnell jest idealna dla fanów light urban fantasy, a tego na naszym polskim rynku na takim poziomie jak prezentuje autorka brakuję. Z całego serca polecam ;)

Jeśli lubicie Urban Fantasy, jeśli tęsknicie za Kate Daniels albo Mercedes Thomson to ta seria jest dla Was. Trafiłam na nią zupełnie przypadkiem na i bardzo się z tego powodu cieszę, bo to naprawdę bardzo dobre otwarcie serii.

Przed laty jeszcze podczas wojny różnych istot nadprzyrodzonych wdała się w romans z wrogiem- wamiprem, zaszła z nim w ciążę (co jest niemożliwe, bo wampiry nie mogą mieć dzieci) i za tą zdradę została skazna przez swój klan na śmierć, ale zdołała uciec. Po latach tułaczki trafia do miejsca, w którym istot nadprzyrodzinych jest niewiele mniej niż ludzi i zamiast spokoju jej życie nabiera tempa i rumieńców
Oczywiście książka ma trochę niedociągnięć jak się będziemy chcieli czepić to coś znajdziemy, ale ja naprawdę jestem w szoku jak dobra jest to historia i jak szybko się czyta, bez żadnych dłuższyn w zasadzie akcji non stop. Dlatego ja na wszystkie niedociągnięcia i zarzuty jestem w stanie przymknąć oko😉
Mam też jsporo bohaterów i wątek romantyczny, jestem po części pierwszej i zasiadam do kolejnych

Książka opowiada o życiu Rebekki Kean bardzo rzadkiej - czarownicy wojny, władającej mocą czterech żywiołów i ukrywającej się przed swoim klanem....

1931

Jeżeli lubicie książki z serii "Mercedes Thompson" Patrici Briggs czy też "Kate Daniels" Ilony Andrews to również pokochacie tą serie. Niestety zważywszy na brak oryginalnego polskiego przekładu nie jest w naszym kraju zbyt popularna. Natrafiłem na tą serie przypadkiem, ale jestem wręcz zachwycony.

Intrygujący i niesamowicie wciągający świat nadprzyrodzonych istot, osadzony w czasie współczesnym. Mamy magię, mamy kły, ale także mamy broń palną.

Główna bohaterka to urocza 26 letnia czarownica wojny. Jeden fragment idealne opisuje jej potencjał a jest to zarazem wierszyk dla małych demonów ze szkoły z Gerle ad o Vikaris.

"Jest śmiertelna, ale nie posiada ani serca, ani duszy.
Sprawia ból i wywołuje ignorowaną sprawiedliwość.
Jest mieczem, a ręka, która ją prowadzi nazywa się zemsta.
Niech nie stanie na twojej drodze ponieważ okrucieństwo to jej nazwa, a twoja krew jest jej symbolem."

Intrygujący i niesamowicie wciągający świat nadprzyrodzonych istot,...

Robiłam kilka podejść do tej serii. Bohaterka podoba mi się bardzo, natomiast cała reszta raczej średnio. Pozycja ciekawa, ale niczego nie urywa. Akcja momentami zawrotna, innym razem totalnie bez pomysłu. Książka dla fanów Chloe Neill (seria wampiry z Chicagoland) oraz Jeaniene Frost (seria Nocna Łowczyni).

Ksiazka jest swietna,bardzo mi sie podobala i jest
wysoko na liscie moich ulubionych.
Jest tu duzo akcji,watek milosny i do tego sporo
humoru.
Glowna bohaterka jest silna ,piekna i uparta kobieta o bardzo interesujacej osobowosci.

Ksiazka jest swietna,bardzo mi sie podobala i jest
wysoko na liscie moich ulubionych.
Jest tu duzo akcji,watek milosny i do tego sporo
humoru.

Książka świetna, główna bohaterka taka badass, świat przedstawiony także na plus, jedyne co mi przeszkadza, to o dziwo wątek miłosny, a właściwie wątki

• Romans