Cenniejsza niż perły

Gary L. Thomas Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Sacred Influence
978-83-7492-037-7
Agata Jankowiak
Oficyna Wydawnicza Vocatio
Gary L. Thomas Thomas Cenniejsza niż perły żona kobieta małżeństwo mąż
Sacred Influence
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
978-83-7492-037-7
Agata Jankowiak
Gary L. Thomas Thomas Cenniejsza niż perły żona kobieta małżeństwo mąż

Dobra żona mężowi korona' jak głosi stare porzekadło z którym muszę się zgodzić.
Zgodne małżeństwo zależy bowiem od dwóch osób, niekoniecznie pasujących do siebie idealnie jednak potrafiących znaleźć wspólny język a w nieporozumieniach tzw " złoty środek" lub kompromis.
Dobra żona ma wielki wpływ na działania i zachowania męża a także mąż na działania żony, oczywiście są...

Nie ma lepszej książki, która dodawałaby tyle siły i tak doskonale nakreślała istotę relacji małżeńskiej. Uwielbiam do niej wracać, jest po prostu bezcenna :)

Przeczytałam. Naprawdę przeczytałam tą książkę! Dlaczego tak reaguje? Powodem jest to, że w trakcie jej czytania było wiele momentów gdy myślałam sobie: "Nie, to nie dla mnie". albo "Bez przesady. Mamy XXI wiek". I teraz dziękuję Panu Bogu za siłę i determinacje w pochłanianiu kolejnych stron.

Drogie Panie, teraz do Was. Jeśli jeszcze zastanawiacie się czy sięgnąć po tą...

Cudowna książka!
Oceniam tak wysoko, ponieważ uwalnia mnie każdego dnia od egoizmu. Dzięki niej nasze narzeczeństwo jest jeszcze piękniejsze, pełne szacunku i zrozumienia...
A kłótnie.. chociaż nadal uważam je za potrzebne.. przybrały nowy wymiar, bo nauczyliśmy się rozmawiać.. i kiedy przerobimy razem jakiś trudny temat to czujemy się jeszcze silniejsi!:)
Moim zdaniem...

Książka mająca chyba na celu wypranie kobiecego mózgu;) Założenie autora jest proste jak budowa cepa, najpierw kadzić: kobieta to najdoskonalsze dzieło boże, delikatna, mądra i czuła, zdecydowanie przewyższająca mężczyznę. Następnie zaś rozanielonej tym czytelniczce serwuje sposób na szczęśliwe pożycie, jako że droga perło jesteś tak doskonała tylko Ty możesz zapewnić...

"Nie możesz zmienić mężczyzny. Ale możesz wywierać na niego wpływ lub pomóc mu wejść na drogę zmian."

Gary L. Thomas to protestancki pastor stąd też w Cenniejszej... mamy morze cytatów z Pisma św.
Autor pozwala kobiecie wejść w skórę mężczyzny - pisze jak mężczyźni reagują na pewne zachowania kobiet, jak to na nich wpływa, czego potrzebują i co ich motywuje.
Chwali...

Rewelacyjna książka, która daje do myślenia. Nie można nikogo zmienić na siłę, ale można zacząć od siebie, od pracy nad sobą, ćwiczyć się w cierpliwości i wzrastać w miłości.

Bardzo ważna dla mnie książka. Wiem na pewno, że stanie się moją inspiracją do lepszego życia rodzinnego.

W kategorii chrześcijańskich poradników moim zdaniem bardzo dobry. Pokazuje, w jak dużym stopniu współczesna kobieta zupełnie mimowolnie przesiąka myślą feministyczną i pod jej wpływem kształtuje swoją relację z mężem. Na szczęście autor spieszy z pomocą, jak odwrócić ten proces ;)

Dyskusje

• Psychologia