Kraj świata

Okładka książki Kraj świata Janusz Anderman
Okładka książki Kraj świata
Janusz Anderman Wydawnictwo: Bellona Seria: Kanon Literatury Podziemnej literatura piękna
Kanon Literatury Podziemnej
Bellona
2009-01-01
2009-01-01
9788372332059

Rzadko się zdarza że po raz pierwszy pisze się pierwszą opinię na tym forum na temat książki,ale zdarzają się takie przypadki.Kraj świata należy do kanonu polskiej literatury podziemnej,która była wydawana w drugim obiegu,w okresie lat 70 i 80.Przechodząc do książki nie ma ona jednego głównego bohatera,za głównych bohaterów można uznać Warszawiaków oraz ich rozmowy,które zostały przeprowadzone w okresie 1989 roku,przed zbliżającym się przełomem.Warszawiacy rozmawiają na różne tematy od polityki,handlu,ustroju,komunizmu,solidarności. Warszawiacy przedstawiają różne opinie,są one zazwyczaj zróżnicowane ale dość często pokazują znużeni upadającym systemem,niepewność przed nadchodzącym zmianami.
Kraj świata to obraz Warszawy a właściwie Polaków przed nadchodzącymi zmianami 1989 roku.Warto przypomnieć że książka została sfilmowana,i była nominowana do Nagrody NIKE jakiś czas temu.

• 03. Pap+
  • Filologia polska
  • Szukam
  • Polska
  • 2016

Dodaj cytat z książki Kraj świata