Puszcza jodłowa

1926-01-01
1926-01-01
29 min.

więcej Więcej

Lubię twórczość Żeromskiego, a ten utwór jest mi jakby najbliższy, może troszkę z uwagi na dzieciństwo, może z uwagi na sentyment do Gór Świętokrzyskich... Utwór bardzo osobisty, taki przyjemny do czytania zwłaszcza będąc w miejscach opisanych przez Żeromskiego. Uważam, że "Puszcza Jodłowa" jest trochę zapomnianym i niedocenianym utworem, a szkoda. Polecam.

Nie znałam Żeromskiego z tej strony, krótkie, przyjemne opisy przyrody i dzieciństwa autora (nie odczułam majestatu stąd tylko 6 gwiazdek)

W "Puszczy Jodłowej" są moje krajobrazy.
Mocno patetyczny utwór, przeczytałam na fali zachwytu albumem "W krainie Żeromskiego" i w związku z rocznicą śmierci pisarza.
Plastyczność mnie jednak zachwyciła. I tak trochę bliżej mi do Żeromskiego teraz.

• W domowej bibliotece
  • Lista
  • 36 Beletrystyka - Świętokrzyskie
  • Klasyka polska
  • Literatura międzywojnia
  • NASZ KSIĘGOZBIÓR DOMOWY

Dodaj cytat z książki Puszcza jodłowa