Słowo i realności duchowe. Fragmenty pneumatologiczne

Ferdinand Ebner Wydawnictwo: Instytut Filozofii i Socjologii PAN Seria: Klasyka filozofii filozofia, etyka
Fragmente - Aufsätze - Aphorismen. Zur einer Pneumatologie des Wortes
Krzysztof Skorulski
Instytut Filozofii i Socjologii PAN
filozofia filozofia dialogu egzystencjalizm pneumatologia pneuma duch dusza miłość słowo samotność Bóg sen ducha szaleństwo
Fragmente - Aufsätze - Aphorismen. Zur einer Pneumatologie des Wortes
filozofia, etyka
Krzysztof Skorulski
Klasyka filozofii

Okładka książki Wypisy z ksiąg filozoficznych. O miłości, o nienawiści Piotr Abelard, Arystoteles, Francis Bacon, Maurice Blondel, Martin Buber, Ferdinand Ebner, Henryk Elzenberg, Empedokles, Johann Gottlieb Fichte, Erich Fromm, Tadeusz Gadacz, Romano Guardini, Thomas Hobbes, David Hume, Jan Paweł II, Kartezjusz, Søren Aabye Kierkegaard, Wilhelm Gottfried Leibniz, Emmanuel Levinas, Gabriel Marcel, Jean-Luc Marion, Friedrich Nietzsche, Maurice Nédoncelle, José Ortega y Gasset, Blaise Pascal, Josef Pieper, Platon, Plotyn, Franz Rosenzweig, Max Scheler, Lucius Annaeus Seneca (Seneka), Adam Smith, Wisława Szymborska, Pierre Teilhard de Chardin, Tomasz z Akwinu, Marek Tulliusz Cyceron, Voltaire, Simone Weil, François de La Rochefoucauld, Baruch de Spinoza, Dietrich von Hildebrand, Św. Augustyn
7,0
Wypisy z ksiąg... Piotr Abelard, Arys...