Zagadki medyczne. Czy można się wyleczyć z alergii na męża?

Okładka książki Zagadki medyczne. Czy można się wyleczyć z alergii na męża?
Martina Frei Wydawnictwo: Carta Blanca zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Das Mädchen mit den zwei Blutgruppen: Unglaubliche Fallgeschichten aus der Medizin
Carta Blanca
2011-01-01
2011-01-01
Grzegorz Zaręba
medycyna poradnik

więcej Więcej

Ciekawostki medyczne, dosłownie jak w tytule. Niewymagające krótkie formy - idealne do czytania w międzyczasie. Wszystkim zainteresowanym tematami medycznymi mogę polecić jako lekturę do wc, czy komunikacji miejskiej. Bez szału, ale też bez zawodu.

Medycyna zawsze cieszyła się moim uwielbieniem, ostatnimi czasy nawet ze zwielokrotnioną siłą. Kiedy więc w bibliotece zobaczyłam „Zagadki medyczne”, nie zastanawiałam się ani chwili i książkę dosłownie zmiotłam z półki. Liczyłam na rozrywkę rodem z „Doktora House'a” oraz sporo wiedzy jednocześnie.

Lekturę połknęłam w jeden wieczór i do dziś odbija mi się czkawką. Jestem...

Zaczęłam czytać ową książkę wczoraj. Najpierw miała z nią do czynienia moja mama, która uwielbia tematy związane z medycyną i zdrowiem. Zdziwiłam się, gdyż bardzo szybko ją skończyła. Jak się okazało, nie przeczytała wszystkich historii, tylko te które ją interesowały. To samo było ze mną. Myślałam, że wciągnie mnie ona do tego stopnia, że skupie się na większości...

Zbiór niezwykłych przypadków w historii medycyny: wspomniana alergia na współmałżonka, zatrucie spowodowane zarysowanym sztucznym biodrem, zgwałcenie przez buhaja, pylica wywołana przez nadmuchiwanie tysięcy baloników i dziesiątki innych.
Książka nie wymaga zaawansowanej wiedzy medycznej. Język jest bardzo przystępny, autorka jakoś obywa się bez specjalistycznych terminów....

Książka ta to zbiór ciekawych zagadek medycznych, które pozwalają na wcielenie się w lekarza-detektywa.

Całkiem ciekawa, sprawnie napisana książka. Jest to zbiór niezależnych od siebie historii, często zabawnych, zaskakujących lub przerażających. Myślę, że każdy, kto jest zainteresowany medycyną z przyjemnością przeczyta tą pozycję. Jest to jednak typowa książka na jedno popołudnie, całkiem ciekawa, niezapadająca szczególnie w pamięć.

Napisana z dużą dozą humoru, lekka, choć tematyka mogłaby wróżyć kolejny opasły tom zawiłych medycznych procedur.

W wolnej chwili warta przeczytania :)

Uwielbiam tą tematykę. Polecam, bo można się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy...

Książkę męczyłem długi czas. Nie mając fabuły i akcji nie jest wymagane aby zbiór opowieści o chorobach nieznanych mi osób czytać jednym tchem. Nie powiem jednak, że historie te nie były w jakiś sposób zaskakujące. Niektóre wzbudzały podziw, inne zdziwienie, wiele z nich uśmiech na twarzy, jeszcze inne skręt kiszek na samą myśl o takiej czy innej chorobie.
Dzięki niej wielu...

Medycyna to jedno z moich wielu zainteresowań. Często sięgam po książki spod tej kategorii i rzadko kiedy mam powód do narzekań. Kupując więc ten tomik o dziwnych przypadkach medycznych bylem przekonany, że bawił będę się świetnie. Niestety.

Owszem autorka - prywatnie niemiecka pani doktor - starała się przekazać nam intrygujące fakty (jakiej choroby można nabawić się od...

• Medycyna
  • 2013
  • 2012
  • Popularnonaukowe
  • 2017

Dodaj cytat z książki Zagadki medyczne. Czy można się wyleczyć z alergii na męża?