Cesarstwo Napoleona

Geoffrey Ellis Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego Seria: Historiai historia
The Napoleonic Empire
9788323331940
Aleksandra Czwojdrak
Historiai
historia historia Francji Napoleon

Książka bardzo ciekawa, choć nie jest to typ literatury, po który często sięgam. Przeczytana w ramach wyzwania. Zawiera dużo faktów i analizy. Jest syntezą dotychczasowych badań naukowych. Rzetelnie podane są źródła (jest ich bardzo dużo). Po lekturze czuję, że zdobyłam jakiś ułamek wiedzy o funkcjonowaniu Cesarstwa Napoleona.

• Historia
  • XIX wiek