Wielkie Rozdroże

Wydawnictwo Iskry
2008-01-01
2008-01-01
978-83-244-0069-0
Kresy historia archeologia kultura narodowości Polska

Jak to możliwe, że autor tak świetnie napisanej "Słowiańskiej mocy" napisał tak drętwą książkę? I jednocześnie zmarnował taki ciekawy temat!! Pomysł na książkę rewelacyjny. Gdy zobaczyłam tytuł od razu wyobraziłam sobie jak pakuję plecak, wsiadam do "pociagubylejakiego" bądż tzw. pekaesu i ruszam w Polskę, by obejrzeć kolejna urokliwą "polską dziurę". Myślałam, że książkę połkne w dwa dni, łykalam prawie rok, bo co wzięłam to po dwóch stronach odkładałm znudzona. Myślałam, że może nastroju nie mam... Ale żeby tak przez rok? A temat perełka, pomysł na włóczęgę z ksiażką w ręku w letnie dni bądź długie weekendy. Szkoda. Może Pan Skrok przemyśli sprawę i książke jeszcze raz napisze, bardziej lotnie? Bo talent ten pisarz ma, niekwestionowany, miał chyba tylko gorsze dni.

tematyka jaka porusza autor jest bardzo ciekawa, jednak sposób jej przedstawienia daje wiele do życzenia. Czytając miałem wrażenie że autor z każdym kolejnym rozdziałem traci pomysł jak dalej pociągnąć swoje rozważania. Według mnie książka niepotrzebnie rozpisana na 3 rozdziały. Dużym plusem jest zauważenie pozostałości po współczesnych konfliktach zbrojnych które zaczynają być pomalutku badane przez archeologów wnosząc dużo do historii.

Taka gawęda w stylu Rąkowskiego. Zachęca do ruszenia dupy z domu czy to do jakieś ciekawej dzielnicy swojego miasta czy do województwa obok czy na koniec świata. I do tego, żeby nie tylko patrzeć, ale też i widzieć.

Interesująca pozwala na nowo odkryć wiele nieznanych faktów

Interesująca pozwala na nowo odkryć wiele nieznanych faktów

• Domowa biblioteka
  • Esej/Publicystyka