Czterdzieści zasad miłości

978-83-08-04853-5
Ewa Elżbieta Nowakowska
Turcja kobieta zasady miłość

Recenzje oficjalnych recenzentów i

O przyciąganiu się przeciwieństw

36 Link do recenzji

To jest moje drugie spotkanie z Elif Shafak. I znowu bardzo udane. Prosty język, wiele duchowych i filozoficznych odniesień. Pozostaje na długo w pamięci.

Dla mnie historia Elli zbyt banalna,

Literatura nie dla mnie-przefilozofowana, zbyt religijna i z postaciami których kompletnie nie polubiłam.
Męczyło mnie czytanie tej książki, zupełnie nie trafiona pozycja.

to druga książka tej autorki, po którą sięgnęłam (po bardzo dobrym, wg mnie, "Honorze") i raczej się zawiodłam; całość "ciągnie" naprawdę dobra część o Rumim, ale część współczesna zupełnie mnie rozczarowała, są lepiej napisane książki o odnajdywaniu sensu życia po tym, jak dzieci wylecą z gniazda etc.

Powieść wielowątkowa. Ciekawy sposób prowadzenia narracji - z perspektywy kilku bohaterów, dwóch przestrzeni czasowych. Dla wielbicieli kultury wschodu - lektura obowiązkowa.

Cudowna książka dzięki, której można przenieść się w czasie i w głąb siebie.

Ciekawie skonstruowana, dobrze się czyta

Po książki tureckich pisarzy sięgam z nadzieją, że odsłonią przede mną tajemniczy i osobliwy świat obcej kultury. Po przeczytaniu kilku pozycji Pamuka miałam bardzo duże oczekiwania co, do tej książki i być może przez to tak bardzo się zawiodłam. Książka "Czterdzieści zasad miłości" to właściwie książka w książce - projekt o dużym, niewykorzystanym, potencjale. O ile świat...

"Czterdzieści zasad miłości" wessało mnie jak wir. Nie przestałam czytać, dopóki nie skończyłam. To wspaniała opowieść o miłości i zmianie. Może dlatego mnie tak porwała, bo sama jestem czterdziestą na zakręcie? Przypomniała sobie jak trudny był pierwszy krok do zmiany i jak dużo czasu potrzebowałam żeby go zrobić. Zachęcam gorąco do lektury wszystkich wątpiących,...

Książkę tę dostałem w prezencie od przyjaciółki z Turcji. Powiedziała mi, że Elif Safak jest bardzo cenioną pisarką w jej kraju, a "Czterdzieści zasad miłości" to jej sztandarowe, uznane dzieło. Po tej rekomendacji moje oczekiwania były przeogromne, a stawały się tym większe, im więcej się o tej książce dowiadywałem z różnych źródeł. Dlatego z wielkim żalem muszę przyznać,...

Dyskusje

• Chcę w prezencie