Pejotlowe łowy

Okładka książki Pejotlowe łowy Barbara Myerhoff
Okładka książki Pejotlowe łowy
Barbara Myerhoff Wydawnictwo: Znak nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Peyote Hunt: The Sacred Journey of the Huichol Indians
Znak
1997-01-01
1997-01-01
Andrzej Szyjewski
indianie pejotl szamanizm ameryka północna

Całość: http://chlorofilowy-dziennik.blogspot.com/2015/08/pejotlowe-owy-recenzja.html

Po tą książkę sięgnęłam z kilku powodów. Przede wszystkim zaciekawił mnie pan Witkacy opisując niezwykłe działanie pejotlu, przez co zainteresowałam się samą rośliną, jednak wszystko przeważyła inwestycja w cztery, małe szare kaktusy. Postanowiłam więc poszukać jakichś informacji, dowiedzieć się czegoś ciekawego, jednak literatura papierowa związana tylko z Lophophora williamsii jest niestety bardzo niewielka. No i tak trafiło na "Pejotlowe łowy".

Sięgając po Pejotlowe łowy szczerze powiedziawszy spodziewałam się czegoś nieco innego. Miałam nadzieję, że (skoro w nazwie użyto nazwy kaktusa) będzie ona głównie toczyć się wokół pejotla, że będzie to temat przewodni książki, a cała reszta dodatkami uzupełniającymi całość obrazu indiańskich wierzeń.

No, niestety, lektura Pejotlowych łowów zupełnie nie trafiła w moje wyobrażenia, czego mogłam się spodziewać, bo często tak mi się zdarza:)

...

• Szamanizm
  • Przeczytane w 2017
  • Seminarium UP
  • Religioznawstwo, mistyka, psychodeliki
  • Do zdobycia
  • Psychologia/socjologia
  • Antropologia

Dodaj cytat z książki Pejotlowe łowy