Artistic Vision

Okładka książki Artistic Vision Dana Marie Bell
Okładka książki Artistic Vision
Dana Marie Bell Wydawnictwo: Samhain Publishing Cykl: The Gray Court (tom 3) fantasy, science fiction
The Gray Court (tom 3)
Samhain Publishing
2011-11-22
2011-11-22
fantastyka fantasy science fiction

The Gray Court 3cz

"Akane Russo, jedna z najlepszych Ostrzy Hoba (Blade),nie może się doczekać zakończenia swojego obecnego zadania. Otrzymała zadanie ochrony Shane'a Dunne'a przed planem klanu Malmayne, by ponownie go porwać. Ale nikt – nawet jej połówka Widząca – nie ostrzegł jej, że będzie musiała chronić się przed jego gorącym spojrzeniem. Albo że jej smocza połowa uzna go za nieodpartą zagadkę.

Shane wiedział, że jego wybrana narzeczona nigdy nie przyszłaby do niego dobrowolnie, ale ona utknęła z nim, a on planuje wykorzystać jej położenie na swoją korzyść. To tylko kwestia czasu, zanim ulegnie temu, czego oboje chcą. Ich Roszczenie będzie piękne, przekraczające nawet jego najśmielsze wyobrażenia — a jego dzika, wolna smoczyca wreszcie ujrzy siebie tak, jak on ją widzi.

Wtedy jego wyjątkowe, hybrydowe wizje ujawniają nowe niebezpieczeństwo. Przepowiednia Dziecka z Dunne może się spełnić tylko na ścieżce, którą musi przebyć samotnie. Do miejsca tak mrocznego i niebezpiecznego, że nawet płomień jego prawdziwej więzi może nie być wystarczająco jasny, by doprowadzić go do domu."

Najlepsza część z dotychczasowych. Twarda smoczyca, córka Wyroczni, oraz Shane Dunne i jego wizje z przepowiedniami. Mrok i niebezpieczeństwo bardzo namacalne i odczuwalne.
Już się nie mogę doczekać historii Hoba i Oberiona - ależ się będzie działo 😁

The Gray Court 3cz

Seria o Fey w wykonaniu Bell jest znacznie lżejsza niż zmiennokształtni ale posiada ten sam uroczy klimat. Moim faworytem jest oczywiście Hob - bądźmy szczerzy kto może rywalizować z Robinem? Niemniej każda z cześci tej serii opowiada ciekawą historię, postacie sa różnorodne a stworzony świat w miare konsekwentny. Jeżeli poszukujecie psychicznej odskoczni w magiczny świat niesamowitych zdarzeń i wielkich namietności różnej maści niesmiertelnych to seria dla Was. W komplecie dostaniecie migawki z zycia jednego rudowłosego złosliwca, którego boi się świat. Polecam

Nie wiem czy książka jest najlepszą częścią serii czy wręcz odwrotnie. Ja przychylam się do tego pierwszego.
Znacznie mniej wątku romantycznego, a więcej akcji i zagadek.
Jednocześnie występuje tutaj najbardziej ciekawa para bohaterów. Najmniej bowiem o nich wiemy. Akane ma skomplikowaną osobowość. Niby nie chce się angażować z Shene, alee czy na pewnoo? Nieustraszona smoczyca boi się tego co każda kobieta - starty ukochanego..
Shane za to jest cierpliwym facetem. Raz za razem zastawia pułapki i sidła nie dając swojej smoczycy innego wyjścia jak miłość.
jak potoczy się los tej dwójki..? Tego musicie dowiedzieć się sami ;)
Tak jak we wszystkich książkach Dany Marii Bell atmosfera historii i otoczenie wciąga oraz urzeka. Pełna humoru, zwrotów akcji i erotyzmu opowieść jest z pewnością godna polecenia.

Znacznie mniej wątku romantycznego, a więcej akcji i zagadek.

• 2017
  • 2015