Rootkity. Sabotowanie jądra systemu Windows

Okładka książki Rootkity. Sabotowanie jądra systemu Windows Jamie Butler, Greg Hoglund
Okładka książki Rootkity. Sabotowanie jądra systemu Windows
2006-04-03
2006-04-03
Wojciech Moch
rootkity wirusy programowanie c++

"Rootkity. Sabotowanie jądra systemu Windows" autorstwa Jamie Butler i Grega Hoglunda to dogłębne studium w dziedzinie bezpieczeństwa systemów operacyjnych, ze szczególnym skoncentrowaniem na zagrożeniach związanych z rootkitami w środowisku systemu Windows. Książka ta, mimo że wymaga pewnej wiedzy z zakresu informatyki, jest nieocenionym źródłem informacji dla specjalistów ds. bezpieczeństwa oraz entuzjastów, pragnących zgłębić tajniki zabezpieczania systemów przed zaawansowanymi atakami.

Butler i Hoglund, posługując się swoim doświadczeniem w dziedzinie bezpieczeństwa, doskonale prezentują skomplikowane mechanizmy działania rootkitów, analizując techniki ich ukrywania i sabotowania jądra systemu. Książka ta nie tylko opisuje narzędzia i metody stosowane przez cyberprzestępców, ale także oferuje praktyczne rady dotyczące wykrywania, analizy i zwalczania rootkitów.

Dla mnie osobiście, "Rootkity" były fascynującym i jednocześnie wysoce edukacyjnym doświadczeniem. Książka ta nie tylko rozszerzyła moją wiedzę na temat rootkitów, ale także dostarczyła wglądu w strategie obronne przed tymi zaawansowanymi zagrożeniami. To lektura obowiązkowa dla każdego, kto poważnie podchodzi do dziedziny bezpieczeństwa informatycznego i chce lepiej zrozumieć dziedzinę rootkitów.

Książka opisuje dobre przykłady pisania i wykrywania rootkitów.
Jednak, jeżeli czytelnik nie miał styczności z językiem niskiego poziomu (Assembler) może mieć ciężko, bo przykłady bazują na tym języku.
Jak autor pisze, też te przykłady są pisane w języku C i takich przykładów jest w większości.
Książka jest bardzo dobra!

Książka opisuje dobre przykłady pisania i wykrywania rootkitów.
Książka jest bardzo dobra!

• Kupić
  • Programowanie i IT