Angielski bez błędów + CD

poradniki
Wydawnictwo Literackie
2007-01-01
2007-01-01

Kiedyś uwielbiałem tą książkę. Dziś wzbudza trochę mniej emocji. Jest to rodzaj leksykonu w typie 'Comon Errors'. Zbiór błędów gramatycznych, stylistycznych, fonetycznych czy też ortograficznych najczęściej popełnianych przez Polaków. Zapewne głównie z racji przenoszenia polskich struktur językowych na angielską gramatykę.
Kiedyś dziwiłem się czemu nie podoba się anglistom. Dziś chyba już trochę rozumiem. Tłumaczenia gramatyczne są trochę chaotyczne i dobrze byłoby aby ktoś kto się z tego uczy miał pod ręką jakieś źródło , które całościowo wytłumaczy opisywane zagadnienie czy regułę dla której konkretny 'error' jest właśnie wyjątkiem. Dlatego wydaje mi się że łatwo sobie zrobić bałagan jeśli nie mamy uporządkowanej wiedzy.
Olbrzymim plusem jest to że każde zdanie podane jest z tłumaczeniem na polski. Można wiec sobie te zdania wypisywać w kajeciku i tłumaczyć 'a vista' robiąc powtórki. Poznaje się przy okazji dużo nowego słownictwa, jako ze autor nie ogranicza się jedynie do podstawowego.
Książka ma jednak ogromny minus. Brak indeksu haseł. Przynajmniej w mojej wersji z niebieską okładką. To naprawdę utrudnia korzystanie z tej książki, ale generalnie to bardzo ją polecam. Jedna z fajniejszych książek dla Polaków o angielskim.

Kiedyś dziwiłem się czemu nie podoba się...

Świetna książka dla wszystkich, którzy szlifują swój angielski. Szkoda tylko, że praktycznie niedostępna, ja dostałam swoją niestety bez CD. Oby kiedyś powróciła do łask, bo zasługuje na reedycję.

Jedna z niewielu książek o języku angielskich, do której regularnie i chętnie wracam. Książka przejrzyście opisuje pomyłki, jakie często popełniają Polacy oraz w bardzo prosty sposób opisuje, jak unikać, często niezręcznych, gaf. Jest wiele praktycznych porad, o których można co najwyżej śnić na lekcjach języka angielskiego, albo o których nikt nigdy nie wspomina. Zwraca uwagę na rzeczy, o których dużo osób wcześniej nawet by nie pomyślało, więc uważam tę książkę za naprawdę przydatną.

Praktycznie już niedostępna, świetna książka wspomagajaca nauke angielskiego, pokazuje popełniane błędy oraz jak sie ich oduczyć, sama płyta CD to nic specjalnego zawiera tylko nagrane słowa angielskie w audio, nic poza tym.

Ogromna książka, wielkości słownika. Bardzo ciekawa. Mnóstwo przykładów i rozbudowane wyjaśnienia. Często do niej wracam. W łatwy i logiczny sposób rozprawia się z błędami.

• Czarny
  • A1) -- ULUBIONE