Chłopcy z Placu Broni

Nasza Księgarnia
2007-01-01
2007-01-01
Tadeusz Olszański

Bardzo fajna, ale smutno się kończy.

Bardzo fajna, ale smutno się kończy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czytałem z córka bo zaraz będzie w szkole przerabiać. Bardzo mi się podobała bardzo poruszająca lektura polecam

Przeczytane lata temu w podstawówce, ale któż nie chciał być taki jak Nemeczek niech pierwszy rzuci kamieniem ;)

Wspaniałą opowieść polecam kożdemu

Wspaniałą opowieść polecam kożdemu

"Chłopcom błyszczały oczy, widać było, że kochają ten swój kawałeczek ziemi i gotowi są o niego walczyć, gdy przyjdzie ku temu potrzeba."

Chłopcy z Placu Broni, Ferenc Molnár

🟠Główny wątek to walka pomiędzy dwoma grupami młodych chłopców - Kitowcy i Czerwone Koszule. Na wzór prawdziwych wojsk mają kapitana, regulamin, szeregowego, arsenał oraz swoją małą ojczyznę, czyli Plac Broni. Pewnego dnia jedna kradzież zmusza chłopców to podjęcia konkretnych działań wojennych. Nikt się jednak nie spodziewał, że tym razem na szali zostanie postawiona ich lojalność, odwaga oraz życie chłopców...

🔴"Walczyć i zwyciężać można tylko wtedy, jeśli panuje zgoda." Boka - Kapitan, Przewodniczący, najstarszy z Kitowców. Obserwowanie jego wewnętrznej przemiany to czysta poezja. Stanął na wysokości zadania, a przy tym nie stracił tego co w nim wyjątkowe i cenne. Chcę być takim liderem jak Boka.

⭐"Na sągach stała jego armia i w milczeniu obserwowała całą scenę rozgrywającą się między obu chłopcami." Jestem pod wrażeniem lojalności chłopców wobec ich Kapitana. Stali za nim murem w najtrudniejszych chwilach, był Przywódcą.

🥺"Miał czas pomyśleć o tym, co się wydarzyło, i wypłakać się do woli, gdyby mógł płakać." To nie jest łatwa historia. Na chłopców spadły wydarzenia, na które nie byli jeszcze gotowi, nie wszyscy. Doświadczyli sytuacji z którymi nawet dorośli czasami sobie nie radzą.

♥️Kocham, tę książkę. Płakałam, gdy czytałam. Przeżywałam razem z Boką. Czytałalam ją już jako dziecko, ale wtedy byłam jeszcze zbyt niedojrzała, aby ją zrozumieć.

💥Czy historia Chłopców z Placu Broni ma pozytywne zakończenie? Oceńcie sami...

🟠 Akcja dzieje się w XX wieku w Budapeszcie
🟠 Tytuł oryginału: "A Pál utcai fiúk"(dosł. Chłopcy z ulicy Pawła)

To książka dla każdego, kto potrzebuje przyjaciół, zachęcenia i podniesienia z dna. To książka dla tych, którzy chcą, tak po prostu, znów na chwilę stać się dziećmi.

Chłopcy z Placu Broni, Ferenc Molnár

Fajne

Fajne

Przeczytałam ta lekturę dawno ale dość smutne zakończenie
Ale czy ship Nemeczek x boka to boczek? 😨

Przeczytałam ta lekturę dawno ale dość smutne zakończenie
Ale czy ship Nemeczek x boka to boczek? 😨

Wspominam jako ulubioną lekturę z podstawówki.

Wspominam jako ulubioną lekturę z podstawówki.

Klasyka nigdy się nie zestarzeje.

Klasyka nigdy się nie zestarzeje.

Jako lektura, jest spoko ale nadal myślę że jest zbyt emecjonalna dla 5 klasistów . Strasznie smutne zakończenie nie spodziewałabym się takiego zakończenia w lekturze dla 11 Latków

• Lektury
  • Lektury szkolne