Kamienie na szaniec

Aleksander Kamiński
powieść historyczna 185 str.
Śląsk
powieść historyczna
II wojna światowa Szare Szeregi Zośka Alek Rudy akcja pod Arsenałem

Śląsk
powieść historyczna
II wojna światowa Szare Szeregi Zośka Alek Rudy akcja pod Arsenałem

Kup książkę

Opinie [1 592]

książka jak dla mnie fajna. Aleksander Kamiński dobrze połączył fikcję z rzeczywistością i prawdziwymi faktami. Przedstawiona historia zawiera wiele wartościowych cech typu: patriotyzm czy przyjaźń. Myślę, że poleciłbym tę książkę przyjaciołom i innym osobom.

Książka o tematyce wojennej. Pomimo całej zorganizowanej akcji, odbity kolega umiera potem w szpitalu, lecz już w otoczeniu przyjaciół.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Męska fantazja wojenna z portretami psychologicznymi postaci grubości kartki papieru. Przykładem mogą być rozważania Alka na temat słuszności morderstwa w trakcie wojny, które opisane są na 1/3 strony. Absolutnie nie polecam nikomu, kto wyszedł już z gimnazjum i jest w stanie zobaczyć wady tego dzieła bez sentymentu mglącego spojrzenie.

Na półkach: , , , ,

Poruszająca do cna lektura, piękna. ♥

Wzruszająca

Mówiąc szczerze, początkowo nie byłam zbytnio zainteresowana, jednak pod koniec nie mogłam się oderwać.

Jedna z lepszych lektur szkolnych.

Chwytają za serce opowieść o młodych ludziach walczących za wolność ojczyzny. Historia opisuje losy: Alka, Rudego i Zośki, którzy swoimi działaniami, duchem walki i pogodą ducha pokazują co dla tych młodych ludzi było najważniejsze. To z czym musieli żyć na codzień, że strachem o swoje inajbliższych życie o orzyszłość, krótsza nigdy może nie nadejść. Uważam, że tą książkę...

Wróciłam do tej książki po latach. I muszę się zgodzić z tym, ze nie jest to książka idealna. Zauważam wiele niedociągnięć, a styl pozostawia sporo do życzenia. Mimo to emocje, które wywołała we mnie te kilka lat temu, wciąż tu są. A ja nie mogła przestać przeżywać tego co działo się na kartach tej książki z łzami w oczach, dlatego zawsze będę oceniała tę pozycję wysoko.

Piękna i poruszająca książka opowiadająca o losach młodych ludzi podczas wojny. Pokazuje jak trzeba było szybko dorastać w tak trudnych czasach. Historia wgniotła mnie w ziemię. Właśnie dzięki takim ludziom można być dumnym ze swojego pochodzenia.

Dyskusje

43 249