Żelazna córka

Julie Kagawa Cykl: Żelazny Dwór (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction 336 str.
The Iron Daughter

Amber
fantastyka, fantasy, science fiction
julie kagawa żelazny dwór

Porównaj ceny i

O ile pierwsza część była taką o sobie bajeczką, o tyle druga okazała się być od niej dużo lepsza.

Akcja non stop, więcej emocji i jakoś to wszystko bardziej dojrzałe.
Jak dla mnie historia mogłaby się tak nawet skończyć. Ale Meghan będzie musiała rozegrać jeszcze sprawę z Charlesem i przecież gdzieś tam czai się nowy Żelazny Król.. O Rowanie nie wspominając.

Druga część tak samo ciekawa jak pierwsza, nawet bardziej. Oczywiście ,,mój ukochany Ash" zaintrygował mnie coraz bardziej. Trochę Puk mnie wkurzał, że ciągle stawał na drodze Megan i Asha, ale można go po części usprawiedliwić, że chciał dla Megan dobrze. Jestem ciekawa trzeciej części.

#teamPuk

Książka wciągająca, niezbyt skomplikowana trochę przewidywalna, aczkolwiek uczucie wykreowane pomiędzy Meghan a Ashem jest dla mnie bardzo naciągane i sztuczne. Autorka nie przekonała mnie tym shipowaniem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie wiem, co jest ze mną nie tak, ale niemal zawsze gdy w gre wchodzi trójkąt miłosny, mam ochotę nawrzeszczeć na główną bohaterkę, żeby wybrała tego drugiego... Poza tym książka cudowna. Lekko się czyta i trzyma w napięciu. Uwielbiam wielu bohaterów i to jak wykreowała ich autorka.

Druga część wydaje mi się lepszą od pierwszej, akcja przebiega szybciej. Na szczęście nie jest tak że połowa książki to przypomnienie o tym co działo się w pierwszej części!

Po uratowaniu brata Meghan trafia , wg przyrzeczenia, na Mroczny Dwór. Tak to jest jak się rzuca obietnice na prawo i lewo 😉 w tym świecie nie można ich łamać. Nie zostaje tam jednak zbyt długo, bo...

NIe podoba mi sie ta skiażka

Na półkach: , , , , ,

Drugi tom serii "Żelazny Dwór" za mną. Wiem, że są kolejne części bądź dodatki, ale chyba jedynie zostaje mi poszukać ich w internecie, bo w bibliotece raczej ich nie znajdę a szkoda... No ale do rzeczy. Jak dla mnie drugi tom jest równi dobry jak pierwszy o ile nie lepszy. Dużo się dzieje, cały czas ktoś chce kogoś zabić, ogólnie jest akcja :), także czytelnik nie ma prawa...

Dwa dni! Przeczytałam ją w dwa dni, co już od bardzo dawna mi się nie zdarzyło. Od dłuższego czasu, nie znalazłam takiej serii, która tak by mnie oczarowała.
Nie da się tego przeciągać, trzeba przeczytać by poczuć to co ja.
Mam tylko jedno zastrzeżenie. DLACZEGO TRZECIA CZĘŚĆ I CZWARTA NIE ZOSTAŁY WYDANE W POLSCE?!! Nie mogę tego przeboleć, jednakże nie spocznę i przeczytam...

Uwielbiam

Bardzo mi się podobało. Jak dla mnie świetna seria (jak na młodzieżówkę).
Zostałam zauroczona, czułam się jakbym była w bajce. Chcę więcej. :)

Dyskusje

1 578