Prace w drewnie. Materiały, narzędzia, techniki, projekty

Vicenç Gibert Wydawnictwo: Arkady rękodzieło
rękodzieło
978-83-213-4648-9
Andrzej Magnuszewski
drewno rękodzieło hobby

Niesamowicie bogata księga, z której możemy uzyskać pełen wachlarz informacji na temat drewna, począwszy od tego jak rośnie drzewo, przez rodzaje narzędzi jakimi je obrabiamy, aż do gotowych produktów drewnianych.

Dla mnie jako dla kogoś kto chciałby w przyszłości zajmować się wszelkimi pracami w drewnie jest to idealna książka na początek i nie tylko!

Serdecznie polecam!

bardzo ogólnikowa, ale dla laika może być przydatnym zbiorem informacji

Osobiście uważam tę książkę za żart skierowany do amatorów drewna. I to mało śmieszny. Tabelki o występowaniu różnych gatunków drzew na świecie i tabelki z informacjami totalnie zbędnymi, to w tej lekturze normalka. Nie dajcie się nabrać na spis treści, który może sugerować, że lektura pozwoli Wam zapoznać się z tajnikami sztuki stolarskiej. Tak na prawdę każdy z tematów...

ciekawy podręcznik, dużo informacji

Dyskusje