Mars

technika
978-83-7839-029-9
Adrian Markowski
kosmos sonda NASA planety

Mars to gołym okiem rozpoznawalna "gwiazdka" na naszym niebie. Ciekawe ilu na jej widok zasiadało do wigilii? Znali i nazwali ją już starożytni. Książeczka opowiada o niezwykle ciekawej historii kształtowania się naszych wyobrażeń o Marsie. Zaczęło się od Galileusza, który odkrył i nazwał obydwa księżyce Marsa. Potem były słynne kanały, które okazały się złudzeniem...

Najlepsza książka z serii "Historia podboju Kosmosu" autorstwa Godwina. Ciekawie napisane i bogate w różnorodne szczegóły opracowanie dotyczące Czerwonej Planety. Tak oto mamy marsjańskie fakty - charakterystykę najważniejszych parametrów Marsa, całą historię planety, od wierzeń rzymskich, przez pierwsze, XVI-wieczne odkrycia, po czasy współczesne.
Następnie autor...

Na półkach: , , , ,

Zdecydowanie najlepsza (póki co) odsłona tej serii, przedstawiająca historię badań nad czerwoną planetą. Mimo iż jest ona skrótowa, to zainteresowała mnie wystarczająco by poszukać innej publikacji na temat Marsa.

• Astronomia, astronautyka, fizyka itp.
  • Do recenzji
  • Przeczytane książki
  • Sprzedałem/oddałem
  • 2014
  • (rodzaj) astronautyka i podbój kosmosu
  • 2013

Dodaj cytat z książki Mars