Nikt mi się nie oprze

Okładka książki Nikt mi się nie oprze Susan Elizabeth Phillips
Okładka książki Nikt mi się nie oprze
Susan Elizabeth Phillips Wydawnictwo: Amber Cykl: Wynette, Texas (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Wynette, Texas (tom 3)
Call Me Irresistible
Amber
2012-01-01
2012-01-01
Agnieszka Zajda
susan elizabeth phillips romanse Nikt mi się nie oprze

Tym razem bardzo amerykańscy bohaterowie: córka pani prezydent, druga - wybitnej modelki i aktora, w tle milionerzy, mistrzowie zawodowego golfa. Miejsce akcji pipidówa w Teksasie zarządzana przez tych milionerów troszczących się o miejsca pracy dla pozostałych mieszkańców. Bajkowe? Wszyscy nieziemsko piękni i przystojni. Wątek miłosno-erotyczny, w którym on jest uprzedzająco poprawnym kochankiem ale ona stara się wykrzesać z niego ognisty entuzjazm. Oczywiście to się udaje tylko jej co dla niego jest objawieniem i dopływają do wymarzonego happy endu. Dobrze się to czyta bo to mix humoru, pretensjonalności i kiczu. Dobry odstresowywacz.

Dałam 9, ponieważ mam już ulubione książki tej autorki. A lubię ją za to, że potrafi uzasadnić dylematy bohaterów, pisze lekko, wciąga czytelnika. Podsumowując przyjemnie się czyta.

Meg nie miała okazji wcześniej porozmawiać z przyjaciółką, pojawia się zaledwie chwilę przed jej ślubem i na pierwszy rzut oka wie, że nie może dopuścić do tego przedsięwzięcia.
Państwo młodzi absolutnie nie mogą być razem! Panna młoda ucieka, a Meg w tym małym miasteczku staje się wrogiem publicznym numer jeden. Wszyscy są na nią wściekli, że Pan Młody - tutejszy celebryta - został przez nią ośmieszony. Na domiar złego, dziewczyna ma kryzys finansowy, jej porfel świeci pustkami, a samochód sypie się zanim Meg dojeżdza do granicy miasteczka i tym samym zostaje na łasce miejscowych i co gorsze - Pana Młodego.
..............................
Krótko? Ta książka to arcydzieło. Prawdę mówiąc główni bohaterowie nie są tu jak z bajki. Ona mnie trochę wkurzała, on był za idealny, ale mimo wszystko, historia jest poprowadzona fenomenalnie - nie mogłam się oderwać!
Bez zbędnych scen, powiedziałabym, że samo mięso w wykonaniu @sepauthor
Nie ma wątku pobocznego, cały czas toczy się wartka akcja na krawędzi. Słowo daję, nie było fragmentu który by mnie nudził, a motyle w brzuchu latały przez całe 447 stron! Książka bez dwóch zdań wlatuje do mojego TOP 5, a dodatkowo... to była najlepiej wydana dycha w moim życiu! Polecam każdemu, zwłaszcza jak ktoś sięga pierwszy raz po dzieło tej autorki.

Bardzo lubię tą autorkę, bałam się jednak tego motywu rozbicia pary, przez przyjaciółkę, a potem sama go bierze, tu jest zupełnie inaczej, Lucy w zasadzie sama do tego doszła ,że oni nie są dla siebie tylko nie wiedziała jak się wycofać. I dopiero wtedy Meg poznaje Teda.
Bardzo Meg polubiłam bo fakt była rozpieszczona przez rodzinę, ale jak przyszło co do czego to próby, została bez pieniędzy i w zasadzie dachu nad głową, przeszła, wytrwała i to takie ,że.... Pokazała swoją siłę i zdobyła szacunek do samej siebie.

Ciekawe, że nie ma tak super dużo akcji, można ją by było rozpisać na mniej niż połowie kartek, ale walka miasteczka z Meg i samej Meg ze sobą, sprawiła naprawdę dużo frajdy, pierwszy mecz golfa :evillaugh: Relacje Meg i Teda od jego nienawiści i chęci zemsty na niej i jej niechęci do niego, powoli rodzi się szacunek do swoich osiągnięć, siły woli itp i tak powoli rodzi się miłość .Książka do śmiechu i troszkę do płaczu.

To powieść dla wymagających czytelników, których nie zadowoli prosty romans. Co tu kryć, męska postać jest NAPRAWDĘ męska… cięty język, pasjonata i oczywiście przystojny Teksańczyk. Osobiście uwielbiam sarkazm i podwójne znaczenie wypowiedzi… i tu to znalazłam! Jeśli nie wstydzicie się śmiać do łez podczas czytania, jak i energicznie rzucić książką, bo okazała się zbyt dziwaczna (To jest opowieść dla was!). Sama Meg… cóż, przyznaję były momenty, gdzie mnie drażniła niesamowicie, ale wybaczyłam jej, gdy pokazała rogi i pan WSPANIAŁY, okazał się nie taki całkowicie idealny.

Książka zawiera nieszablonowe rozwiązania i bogate dialogi, a i opisy nie są serwowane w kilometrowych stronicach.
POLECAM z czystym serduszkiem 🔥

Moje pierwsze spotkanie z tą autorką zaliczam do zdecydowanie udanych. Spodziewałam się mdłego romansidła (bo większość książek tego gatunku, z którymi miałam do czynienia, taka jest),a tu proszę - wartko napisana, fajna historia, z wyrazistymi, ciekawymi postaciami, o nieoczywistej jak na ten typ literatury fabule. Początek mnie nieco zawiódł, taki sztywny i nieco dziwny, więc miałam jak najgorsze przeczucia, na szczęście się jednak nie sprawdziły. Czytałam opowieść o Meg i Tedzie z zaciekawieniem, mimo że od romansów do tej pory dostawałam wysypki. Jedyne zastrzeżenia, jakie mam, to nadmierna ilość opisów strojów, biżuterii i wystroju wnętrz, a także nadmierna, wręcz śmieszna liczba orgazmów.
Chętnie kiedyś przy okazji wrócę do Wynette. Polecam wszystkim fankom zarówno romansów, jak i po prostu literatury obyczajowej.

Zabawna książka i mocno pokręcona, choć w pozytywnym sensie. :-) Przyczepię się tylko dialogów, którym brakowało słów "rzekł X" albo "powiedział Y". Czasem, przy dłuższym dialogu, gubiłam się w tym czyja kwestia jest czyja i musiałam czytać po 2x. W innych książkach tej autorki także występuje tego rodzaju brak.

Po tę powieść sięgnęłam zupełnie przypadkiem, kiedy to spojrzałam na półkę z książkami i szukałam czegoś innego. Wcześniej sięgałam po książki prawie o tej samej fabule i podobnie wykreowanych postaciach. Nie byłam wtedy dużym koneserem bardziej rozwiniętych pozycji literackich, ale postanowiłam to zmienić. Było to moje pierwsze spotkanie z tą autorką i zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona. Na początku stwierdziłam iż nie jest to bardzo ciekawa książka. Zmieniłam zdanie gdy zamknęłam książkę i poszłam do sklepu. Nie mogłam przestać o niej myśleć. Nie zdawałam sobie sprawy jak wciągająca była. Bohaterowie, którzy początkowo wydawali mi się irytując byli z każdą stroną coraz ciekawsi. Idealnie wykreowanie postaci drugoplanowych powoduje iż czytelni bardziej zagłębia się w książkę.
Bardzo podobało mi się iż romans nie przygniatał swoim byciem reszty fabuły.
Bardzo polecam każdemu czytelnikowi.

Dla mnie rewelacja, pomysł aby prawie do samego końca nie znać myśli głównego bohatera to strzał w 10, chyba dawno żadna książka nie zarwała mi nocy!
Romanse osadzone współczesne czytam rzadko, ale Pani SEP jest rewelacyjna, błyskotliwe, pełne humoru dialogi, nietuzinkowi bohaterowie, wspaniali mężczyźni, nie ma przesłodzenia, kiczu, jest świetne pióro i pełna emocji treść.

Bardzo fajna książka :-)

Bardzo fajna książka :-)