Komedia książki

A könyv komédiája
830404143X
Jerzy Snopek
Ossolineum
Jerzy Snopek książka bibliologia bibliotekoznawstwo księgoznawstwo historia książki bibliofilstwo
A könyv komédiája
historia
830404143X
Jerzy Snopek

2061

Autorowi na pewno nie brakuje poczucia humoru, a jednocześnie pewnego dystansu wobec omawianych tematów. Umiejętnie, z wyczuciem, z niewielką ironia odnosi się do obowiązków zawodowych cenzora. Przedstawia mniejsze i większe „wpadki redakcyjne”. Jednocześnie István Ráth-Végh wzbogaca naszą wiedzę o książce i zawodach związanych z jej powstawaniem.
Lektura tego opracowania...

Pozycja jest niewątpliwie bardzo ciekawa. Autor starał się ukazać komizm książki pod różnym kątem. Mnie jednak najbardziej zależało na chochliku drukarskim, a tego, niestety, było niewiele i dlatego trochę się rozczarowałam.
A oto najciekawsze przykłady błędów zecera:
1. Z okazji uroczystego przejazdu orszaku królewskiego na łamach "Timesa" ukazało się ogłoszenie...

• Książki o książkach
  • 000 nie mam
  • Chcę na własność
  • 2014
  • Reportaże,wywiady,felietony,popularnonaukowe
  • Wynalezione na blogach

Dodaj cytat z książki Komedia książki