W odcieniach błękitu

Okładka książki W odcieniach błękitu Karen Kingsbury
Okładka książki W odcieniach błękitu
Karen Kingsbury Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła Seria: Złota Edycja literatura obyczajowa, romans
Złota Edycja
Shades of Blue
Edycja Świętego Pawła
2012-01-17
2012-01-17
Agnieszka Rasztawicka-Szponar
beletrystyka chrześcijańska romans romanse romans chrześcijański powieść chrześcijańska powieści chrześcijańskie miłość

Chyba pierwsza ksiażka, która podejmuje temat aborcji z perspektywy czasu i wpływu na ludzie życie.
Nie wiem skąd autorka bierze takie głęboko wierzące osoby na swoich bohaterów, ale tylko podziwiać ich neizachwianą wiarę :).

Piękna książka o uzdrawiającej mocy przebaczenia. Poruszyła do głębi moje serce. Polecam szczególnie młodym czytelnikom, którzy wkraczają w wiek dorosły.

"Jeśli nie możesz zakończyć rozdziału,
to znaczy, że w tej historii musi być coś jeszcze."

Niezwykła książka. Poruszyła do głębi struny mojej duszy. Oczy napełniła łzami.
Autorka podjęła trudny temat, ale uczyniła to w taki sposób, że każdy z bohaterów powieści budził empatię i zrozumienie. Nikogo nie oceniała ani nie potępiała. Dodatkowo pięknie wpleciony został motyw wiary, chrześcijaństwa - ich wartości w ludzkim życiu. Takie książki to skarb.

"Jeśli nie możesz zakończyć rozdziału,
to znaczy, że w tej historii musi być coś jeszcze."

Niezwykła książka. Poruszyła do głębi struny mojej duszy. Oczy napełniła łzami.

Wg mnie to książka mogąca zmieniać życie

Wg mnie to książka mogąca zmieniać życie

"Każdy ma swoją historię".
Każdy z nas dźwiga brzemię jakiś trudnych doświadczeń, czasem są one tak bolesne, że nie pozwalają normalnie żyć. I o tym właśnie jest ta książka.

Bohaterowie powieści muszą uporać się z przeszłością, zmierzyć się z nią, co obejmuje kilka kroków: przemyśleć, przedyskutować, przemodlić i w końcu przebaczyć i uzyskać przebaczenie. Tę drogę podjął główny bohater Brad, co wymagało od niego nie lada odwagi, bo powrót do przeszłości zagroził jego świetlanej przyszłości.

Czasami podczas lektury zadziwiała mnie egzotyka praktyk religijnych bohaterów. Choć wierzymy w jednego Boga, to różnice między katolikami i protestantami w praktykowaniu wiary są bardzo duże.

Książkę polecam wszystkim, który wierzą i kochają!

"Każdy ma swoją historię".

Książka bardzo fajna. Szybko się ją czyta.

Książka bardzo fajna. Szybko się ją czyta.

Dla młodzieży.

Dla młodzieży.

Pierwsza książka Karen Kingbury, którą przeczytałam. Wartościowa. Bardzo mi się spodobała. Mimo sprzecznych emocji daje do myślenia.

Początkowo mi się dłużyła, zmuszałam się do jej czytania, wydawała mi się zbyt infantylna, zbyt bajkowa. Pod koniec miałam nawet łzy w oczach. To książka niosąca wybaczenie, nadzieję, oczyszczenie oraz pokój w sercu.

Wzruszająca powieść o wybaczaniu i pojednaniu z Bogiem.

Wzruszająca powieść o wybaczaniu i pojednaniu z Bogiem.

• Literatura amerykańska
  • Obyczajowe
  • 2015
  • Proza

Dodaj cytat z książki W odcieniach błękitu