Podziemie kobiet

Rosner i Wspólnicy
National Secret: The Women Who Brought Democracy to Poland
literatura faktu
2003-03-28

Podziwiam wieloletnią pracę, zapał, ciągłą determinację do zgłębiania herstorycznego wymiaru Solidarności. Reportażowa forma przeplatana z eseistycznymi notkami wciąga od pierwszej strony i cieszę się, że autorka niejako zapoczątkowała oddawanie należnego głosu solidarnościowczyniom.

Książka, która zwraca uwagę na nieznane fakty polskiego podziemia opozycyjnego. Jak to się stało, że po aresztowaniu Gwiazdy, Frasyniuka, Wałęsy i wielu innych znanych nazwisk działalność "Solidarności" wciąż kwitła? Kto za tym stał? Kto wszystko organizował? Kobiety. Bezimienne bohaterki, które nie stoją i nigdy nie stały w pierwszym szeregu. Szalenie interesująca książka...

• Chcę w prezencie
  • Gender
  • Feministyczne
  • Historia
  • Poukładane
  • Feminizm
  • Kobiety
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Podziemie kobiet