Podziemie kobiet

Rosner i Wspólnicy
2003-03-28
2003-03-28

więcej Więcej

Podziwiam wieloletnią pracę, zapał, ciągłą determinację do zgłębiania herstorycznego wymiaru Solidarności. Reportażowa forma przeplatana z eseistycznymi notkami wciąga od pierwszej strony i cieszę się, że autorka niejako zapoczątkowała oddawanie należnego głosu solidarnościowczyniom.

Książka, która zwraca uwagę na nieznane fakty polskiego podziemia opozycyjnego. Jak to się stało, że po aresztowaniu Gwiazdy, Frasyniuka, Wałęsy i wielu innych znanych nazwisk działalność "Solidarności" wciąż kwitła? Kto za tym stał? Kto wszystko organizował? Kobiety. Bezimienne bohaterki, które nie stoją i nigdy nie stały w pierwszym szeregu. Szalenie interesująca książka...

• Chcę w prezencie
  • Polityka
  • 2021
  • Historia
  • Poukładane
  • Feminizm
  • Feministyczne

Dodaj cytat z książki Podziemie kobiet