Przez Syna do Ojca

modlitwa
religia
Anna Morawska, Danuta Szumska
modlitwa

Nie umiem znaleźć słów, żeby dobrze wyrazić mój zachwyt nad dziełem Rahnera. Oprowadził mnie po modlitwie, zainspirował i zwrócił uwagę na wiele kwestii, nad którymi się wcześniej nie zastanawiałam. Stała się dla mnie ważną książką, pełną refleksji i fragmentów, do których z chęcią jeszcze wrócę.

Dość nietypowe podejście do zagadnienia modlitwy - zamiast od duchowości do codzienności, autor stawia pewne tezy teologiczne, które "udowadnia" prowadząc nas od doświadczenia życia do doświadczenia Jezusa. Nie jest to przejrzysty wywód teologiczny Ratzingera, ale da się znaleźć kilka wystarczająco zrozumiałych i odkrywczych myśli, dla których warto sięgnąć po tę książkę....

• Religia, Teologia
  • Teologia, religia