Schodami śmierci. Dramatyczna opowieść więźnia hitlerowskich obozów: poznańskiego fortu VII i Mauthausen-Gusen

Wiktor Kielich Wydawnictwo: NeoMedia powieść historyczna
978-83-929454-1-3
NeoMedia
II wojna światowa zbrodnie niemieckie III Rzesza
powieść historyczna
978-83-929454-1-3
II wojna światowa zbrodnie niemieckie III Rzesza

Na półkach: , , , , , ,

W. Kielich "Schodami śmierci"

Autor w swojej książce o wymownej nazwie opowiada losy pobytu najpierw w Forcie VII w Poznaniu, następnie w obozie Mauthausen i Gusen.
Kielich opisuje ze szczegółami m.in swoją pracę w kamieniołomach, codzienną walkę o przetrwanie, o dodatkową porcję jedzenia (tzw. "organizowanie"). Wspomina najgorzej traktowanych Rosjan, którzy czekali na to...

Genialna książka, ukazująca zdarzenia w prawdziwym świetle. Dodatkowo te zdjęcia... Nie raz patrząc na nie myślałam o tym jakie to straszne i ryczałam.

Książka, która chyba niekoniecznie zaciekawiłaby wszystkich czytelników. Jest to jedna z cięższych tematyk, a do tego człowiek czytając ją chce się z niej dosłownie "wyrwać", uciec od tego pałającego nienawiścią świata. Autor, któremu udało się przejść przez piekło, został świadkiem okrutnych czasów, a jego książka jest czystym dowodem historycznym.

• II Wojna Światowa
  • 001. Mam - literatura faktu