Twilight - The Graphic Novel, Volume 2

Okładka książki Twilight - The Graphic Novel, Volume 2 Stephenie Meyer
Okładka książki Twilight - The Graphic Novel, Volume 2
Stephenie Meyer Wydawnictwo: Little, Brown Cykl: Zmierzch. Powieść Ilustrowana (tom 2) fantasy, science fiction
Zmierzch. Powieść Ilustrowana (tom 2)
Twilight - The Graphic Novel, Volume 2
Little, Brown

Okładka książki Oryginalny dziennik wampira. Count Dracula Viv Croot, Jane Moseley
Oryginalny dzi... Viv Croot, Jane Mos...
Okładka książki Początek. Żądza krwi. Pragnienie Julie Plec, Lisa Jane Smith, Kevin Williamson, ghostwriter
Początek. Żądz... Julie Plec, Lisa Ja...
Okładka książki Początek Lisa Jane Smith, ghostwriter
Początek Lisa Jane Smith, gh...
Okładka książki Zmierzch. Powieść ilustrowana. Część 1 Young Kim, Stephenie Meyer
Zmierzch. Powi... Young Kim, Stepheni...

Tak, stanowczo wolę komiks niż film. Część druga trzyma w napięciu, występują elementy, których nie było w filmie. Szkoda tylko, że autor zostawił to tak urwane. Nie pogniewała bym się za kolejne części :D Ale mimo wszystko była to dobra inwestycja. Polecam ;)

Po tę powieść ilustrowaną sięgnęłam z ciekawości.
Swego czasu córka, oczarowana Zmierzchem, zmusiła mnie do przeczytania powieści. Podobała mi się:)
Potem film... wielkie rozczarowanie.
Teraz komiks... i satysfakcja. Doskonała kreska, klimat noir. Ogólne wrażenie - komiks dużo lepszy od filmu. Okładki obu części tworzą razem oryginalny obraz.
Dawno już nie miałam kontaktu z powieścią ilustrowaną i zapomniałam ile może dać radości:)

Po tę powieść ilustrowaną sięgnęłam z ciekawości.
Potem film... wielkie rozczarowanie.
Dawno już nie miałam kontaktu...

Kreska jest wspaniała. ♥

Kreska jest wspaniała. ♥

Książka jest super mam nie dosyt. Niestety nie jest cała pierwsza część w tych dwóch tomach ale warto było zobaczyć i przeczytać coś innego. Young Kim miała świetny pomysł by stworzyć ilustracje do Zmierzchu. Postacie w tej książce mają zaburzenia wzrostu Edward, Emmet, Jasper, i inni wyglądają przekomicznie w za długich nogach (ha ha). Ta książka jest oderwana od rzeczywistości i warta polecenia dla każdego nawet tych którym wydaje sie nudny :)
Książka na kilka godzin, szybko sie ją czyta. Po przeczytaniu tych dwóch części mam ochotę przypomnieć sobie cały cykl zmierzchu.

KOMIKS O ZMIERZCHU

Pierwszy tom komiksowej adaptacji bestsellerowego „Zmierzchu” skończył się w połowie wydarzeń opisanych w pierwszym tomie tej sagi. Teraz nadszedł czas dokończenia opowieści o początkach miłości Belli i Edwarda, a także rozstrzygającej walki z pierwszym prawdziwym złem, jakie staje na ich drodze.

Nic nie zapowiadało, że tak wszystko się potoczy, a jednak! Wyalienowana Bella, która z trudem odnalazła się w nowym miejscu, jako szara myszka, nie mogła mieć szans u szkolnego przystojniaka, Edwarda, który za zimnym obliczem skrywał wielki sekret. Tak się jednak złożyło, że połączyło ich uczucie, a teraz są parą. Co to oznacza w praktyce, nikomu nie trzeba mówić. Nadszedł czas by Bella dowiedziała się szczegółów największego sekretu rodziny Edwarda oraz bliżej poznała poszczególnych je członków. Ciepłe przyjęcie z ich strony nie wyklucza jednak niebezpieczeństwa. Wszyscy krewni ukochanego dziewczyny – z nim samym na czele – są bowiem wampirami. Jednak ich obecność jest najmniejszym z problemów. Nastolatce zagraża coś o wiele poważniejszego…

Jak to jest z tym komiksowym „Zmierzchem”? Jak się prezentuje i dla kogo jest przeznaczony? A także czy można czytać go niezależnie od pierwowzoru? Pytań w kwestii adaptacji zawsze jest wiele. Przygody Belli i Edwarda w wersji graficznej trzymają się bardzo wiernie litery pierwowzoru, chociaż autorka tak czy inaczej musiała zdecydować się na pewne uproszczenia względem powieści. Na cięciach (bardzo niewielkich zresztą) nie ucierpiała akcja, jeśli już mniej jest tutaj dialogów, a więc i przemyśleń Belli także. Natomiast wszystko to, co w serii najważniejsze – co rzesze fanów pokochały, a rzesze przeciwników znienawidziły – pozostało.

Scenariusz więc to ta sama opowieść dla nastolatek o miłości szarej myszki i nieśmiertelnego, groźnego z natury, acz dobrego z wyboru księcia z bajki. Książę jednak odpowiedni dla współczesnych czasów, gładki, wypielęgnowany, zimny i zawarty w ramach grozy, którą w większym bądź mniejszym stopniu lubią nastolatki. Jest tu naiwność, jest prostota, jest też spełnienie pragnień dziewcząt, którym marzy się szarmancki ideał jakże inny od otaczających ich chłopaków.

Graficznie także jest prosto. Young Kim skupia się przede wszystkim na twarzach, tło pozostawiając do wypełnienia zmodyfikowanym komputerowo zdjęciom. Pójście na łatwiznę? Tak, ale Kim udowadnia też, że potrafi rysować. A utrzymana w mangowej stylistyce całość, trafia w gusta nastoletnich odbiorczyń.

Jeśli lubicie sagę „Zmierzch”, komiksy są dla Was tym samym czym filmy – czymś co poznać powinniście (powinnyście?) koniecznie. Sięgnijcie więc i przekonajcie się, jak wygląda graficzna interpretacja bestsellerowej powieści.

Recenzja i fragmenty opublikowane na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/07/08/zmierzch-powiesc-ilustrowana-czesc-2-stephenie-meyer-young-kim/

KOMIKS O ZMIERZCHU

Nic nie zapowiadało, że tak wszystko się potoczy, a...

Więcej szczegółów i bardziej logiczna całość niż w pierwszej części "Powieści ilustrowanej".

Zmierzch. Najbardziej znana saga XXI wieku, ulubiona książka nastolatek. Stephanie Mayer nadała wampirom nowe oblicze, dzięki któremu z krwiożerczych bestii stały się najbardziej romantycznymi istotami na ziemi. Niestety, niedawno musieliśmy pożegnać się na dobre z przystojnym Edwardem i kruchą Bellą, oglądając ostatnią ekranizację Przed Świtem. Ale Mayer nie dała nam zapomnieć o sobie tak łatwo! Razem z Young Kim postanowiły raz jeszcze przenieść nas w magiczny świat wampirów i wilkołaków, tyle, że tym razem, z nieco innej perspektywy…
Zmierzch Powieść Ilustrowana część 2, to kontynuacja komiksowej interpretacji historii Belli i Edwarda, wzbogacona o zapierającą dech w piersiach grafikę, nadającą sadze zupełnie nowe znaczenie.
Miałam do czynienia z wieloma komiksami, ale jeszcze nigdy nie znalazłam żadnego, który reprezentował by taki profesjonalizm. Całość przeczytałam dwa razy – najpierw skupiając się na tekście, potem na obrazkach.
Treść jak treść, jest podobna, a właściwie taka sama jak oryginał, co chyba nie jest żadnym zaskoczeniem. Jako że w młodości miałam- lekko mówiąc- bzika na punkcie Zmierzchu, kolejność wydarzeń znałam na pamięć. No, może dialogi były nieznacznie skrócone, ale nie na tym chciałabym się skupić.
Oczywiście motywem przewodnim w książce są ilustracje. Większość z nich jest biało czarna, tylko w niektórych momentach możemy zauważyć kolor - głównie w retrospekcjach, co jest absolutnie świetnym pomysłem. Nadaje to danemu fragmentowi ten „specjalny” klimat, dzięki czemu z łatwością wczuwamy się w fabułę. Bohaterowie rysunkowi są, zaryzykowałabym stwierdzenie, nawet bardziej realistyczni niż aktorzy. Komiksowy Edward wygląda jak Mr. Przystojniak Pattinson… a może i lepiej?
Emocje na ilustracjach są przedstawione tak perfekcyjnie, że po prostu nie mogłam nie zatrzymać się na chwilę i nie popodziwiać doskonałego pióra Pani Young Kim.
Czytając Zmierzch Powieść ilustrowaną, mogłam po raz kolejny przenieść się do klimatu miasteczka Forks, delektując się tą wspaniałą historią.
Polecam książkę wszystkim fanom Zmierzchu, komiksów, postaci anime czy po prostu wielbicieli dobrego rysunku i historii. Ta pozycja z pewnością warta jest czasu ( i pieniędzy?),aby jeszcze raz (lub po raz pierwszy) zagłębić się w rysunkową opowieść Belli i Edwarda.

Bardzo mi się podobało! Polecam

Bardzo mi się podobało! Polecam

No pomimo tego że nie jestem fanką Zmierzchu komiks był bardzo przyjemny. Miło się czytało, idealny na zabicie czasu. Serdecznie polecam. :)

Mój pierwszy kontakt z literaturą w obrazkach, jestem mile zaskoczona i chciałabym więcej, kolejne części najlepiej do „Przed Świtem”. Polecam osobom, którym podobała się Saga Zmierzch.

• Wampiry
  • Komiksy