Popiel i Piast

1984-01-01
1984-01-01
16 min.
Piast Popiel legendy

Tekst spod pióra mistrza nie odstaje od reszty jego twórczości. Tego należało się spodziewać. Całości dopełnia nietuzinkowa oprawa graficzna.

Wierszowana wersja legendy o Popielu i Piaście opowiedziana w jakże pozytywnym klimacie. Bez okrucieństw i przemocy. Nawet zły Popiel przedstawiony w łagodnie do strawienia dla dziecięcych serduszek sposób. Nie wchodząc w szczegóły wszystko kończy się dobrze i szczęśliwie. Takie miłe przybliżanie historii Polski dla dzieci. Broniewski świetnie oddał ducha prastarych, zamierzchłych i legendarnych czasów. Tylko, że do czytania samodzielnego dla dzieci się to specjalnie nie nadaje. Dorosły czytelnik ma przy lekturze niezłą językową gimnastykę. Nie umniejsza to jednak genialnemu warsztatowi pisarskiemu Broniewskiego.

Moja fascynacja historią sięga bardzo wczesnych lat mojej młodości. Pamiętam tą pozycję, może nie wysokich lotów, ale zawsze już coś dla początkującego badacza historii. Taka miła, krótka wierszowana historyjka o naszym legendarnym królu Popielu, którego myszy zjadły i dobrym jego następcy Piaście.

Przeczytana też w 1991 roku
- książka mojego dzieciństwa.

Przeczytana też w 1991 roku
- książka mojego dzieciństwa.

• E2) Podstawówka 1-3
  • Stracone
  • Baśnie, bajki, legendy i klechdy

Dodaj cytat z książki Popiel i Piast