Ocaleni. Wojenna tułaczka kresowej rodziny

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Kresowiacy

Link do recenzji

Matthew Kelly ma polskie korzenie, o czym od dawna wiedział. Babcia gotowała mu polskie pyszności, celebrowała katolicki święta. Matthew jako z wykształcenia historyk akademicki nie mógł nie odczuwać pokusy, by na podstawie skąych danych, garści fotografii, odrobiny korespondencji i wspomnień najstarszych członikó rodziny odtworzyć wojenną epopeję rodziny Ryżewskich.
Byli...

Czytałem tę ksiązkę po angielsku i myślę, że tak ją powinno sie czytać. Jest to historia kresowej rodziny napisana przez angielskiego Irlandczyka. Autor, który notabene jest historykiem z wykształcenia bada własne korzenie i dokumentuje ginące pokolenie emigrantów z kresów, których losy rzucały po niemalże całym świecie, aby w końcu po siedmioletniej tułaczce dotrzeć do...

Książka bardzo dobra dla obcokrajowców,którzy chcą trochę poznać historię Polski i losy Polaków.Autor pisze jakby dla siebie ,ale jednocześnie dla takich jak on sam potomków emigrantów.Historię rodziny Ryżewskich można odczytać jako historię Kowalskich czy Nowaków.

• Kresy
  • Historia