rozwińzwiń

Rap. Między Malcolmem X a subkulturą gangową

Okładka książki Rap. Między Malcolmem X a subkulturą gangową Zbigniew Marcin Kowalewski
Okładka książki Rap. Między Malcolmem X a subkulturą gangową
Zbigniew Marcin Kowalewski Wydawnictwo: PWR muzyka
98 str. 1 godz. 38 min.
Kategoria:
muzyka
Wydawnictwo:
PWR
Data wydania:
1994-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1994-01-01
Liczba stron:
98
Czas czytania
1 godz. 38 min.
Język:
polski
ISBN:
9788390176703
Tagi:
rap hip-hop hip hop
Średnia ocen

7,6 7,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Z nieba do Nieba Zbigniew Marcin Kowalewski, Sławomir M. Kozak
Ocena 7,5
Z nieba do Nieba Zbigniew Marcin Kow...
Okładka książki Rewolucja nr 4 Anne Alexander, Gieorgij Chrustalow-Nosar, Brett Clark, John Bellamy Foster, Michel Husson, Zbigniew Marcin Kowalewski, A. Łozowski, Ryszard Nazarewicz, Magdalena Ostrowska, Daniel Podrzycki, Dmitrij Swierczkow-Wwiedienski, Lew Trocki
Ocena 8,5
Rewolucja nr 4 Anne Alexander, Gie...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,6 / 10
19 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
11676
493

Na półkach: ,

Fantastyczna monografia o narodzinach i rozwoju rapu.

Fantastyczna monografia o narodzinach i rozwoju rapu.

Pokaż mimo to

avatar
720
719

Na półkach: ,

Krótka,ale znakomita pozycja dla wszystkich miłośników Hip-hopu.Autor opisuje rap jako potężne narzędzie rewolucyjne,uświadamiające ludzi i nawołujące do buntu.Przedstawia on tu postać Malcolma X i jego postulaty,opisuje wpływ Czarnych Panter na ruchy rewolucyjne Afroamerykanów,opisuje nierówności rasowe w USA i sposoby radzenia sobie z nimi opresjonowanych.Opisuje on tutaj wybitną grupę Public Enemy i jej przekaz,pochyla się nad gangsta rapem,historią gangów,muzycje NWA,Ice Cube`a czy też Paris`a.Interesuje się tą tematyką od kilkunastu lat,pochłonąłem tą książkę błyskawicznie i chciałbym więcej pozycji na ten temat.

Krótka,ale znakomita pozycja dla wszystkich miłośników Hip-hopu.Autor opisuje rap jako potężne narzędzie rewolucyjne,uświadamiające ludzi i nawołujące do buntu.Przedstawia on tu postać Malcolma X i jego postulaty,opisuje wpływ Czarnych Panter na ruchy rewolucyjne Afroamerykanów,opisuje nierówności rasowe w USA i sposoby radzenia sobie z nimi opresjonowanych.Opisuje on tutaj...

więcej Pokaż mimo to

avatar
39
23

Na półkach:

Polecam każdemu kto interesuję się kulturą Hip-Hop,jest tu trochę o początkach ale główne wątki będą dotyczyły takich tematów jak afrocentryzm czy ruch czarnych panter oraz wpływa takich ludzi jak Malcolm X na kulturę Hip-Hop,choć z drugiej strony też pojawi się temat gangsta rapu.Książkę czyta się przyjemnie,dużo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć,autor zrobił kawał dobrej roboty,patrząc też na rok wydania gdzie ta kultura w Polsce dopiero raczkowała.

Polecam każdemu kto interesuję się kulturą Hip-Hop,jest tu trochę o początkach ale główne wątki będą dotyczyły takich tematów jak afrocentryzm czy ruch czarnych panter oraz wpływa takich ludzi jak Malcolm X na kulturę Hip-Hop,choć z drugiej strony też pojawi się temat gangsta rapu.Książkę czyta się przyjemnie,dużo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć,autor zrobił kawał...

więcej Pokaż mimo to

avatar
898
654

Na półkach: , , , ,

Bardzo zaangażowana książka, ale co się dziwić patrząc na życiorys autora, to wszystko co robi jest jednym wielkim zaangażowaniem społecznym.
Rap źle pojmowany, stygmatyzuje ludzi kultury hiphopowej, tak samo jak ludzi z kultury punk rocka. To książka generalnie o krzywdzie społecznej, o wykluczeniu i niezrozumieniu intencji działań. O młodych ludziach szukających przestrzeni do godnego życia, w kraju, który uczynił ich niewolnikami. Pokazuje również sylwetkę Malcolma X, radykalnego działacza na rzecz równouprawnienia Afroamerykanów.

Bardzo zaangażowana książka, ale co się dziwić patrząc na życiorys autora, to wszystko co robi jest jednym wielkim zaangażowaniem społecznym.
Rap źle pojmowany, stygmatyzuje ludzi kultury hiphopowej, tak samo jak ludzi z kultury punk rocka. To książka generalnie o krzywdzie społecznej, o wykluczeniu i niezrozumieniu intencji działań. O młodych ludziach szukających...

więcej Pokaż mimo to

avatar
586
65

Na półkach: ,

I tak, zaczęło się od polskiego rapu, który zafascynował mnie kilka lat temu, z kolei ten, rodzimy, polski, zrozumiały w całości, zainspirował mnie do poznania całej kultury hip hopu, począwszy od jej korzeni.

Nie jestem do końca pewna, czy na sam początek wdrażania się w te tematy zaczęłam od dobrej pozycji.
Jednak książka Kowalewskiego wywarła na mnie pozytywne wrażenie. Oczywiście zawierała dużo, naprawdę dużo nazwisk, które (aż wstyd się przyznac) do tej pory były mi obce.

Bardzo spodobało mi się zaangażowanie autora, które było widac praktycznie na każdej stronie. Włożył on dużo trudu i czasu, aby móc udostępnic nam wszelkie cytaty, czy to z różnych zagranicznych magazynów, ksiażek, czy też tłumaczenia fragmentów utworów raperów, wypowiedzi tytułowego Malcolma X i innych osób żyjących w tamtych realiach a mających ogromny wpływ na rozwój rapu, czarnego nacjonalizmu i charakterystycznych dla nich przekonań, idei, które starali się głosic i poszerzac na większą skalę.

Może niektórym nie przypadłaby do gustu ta pozycja, ale ja mam szacunek do jej autora, m.in. za klimat jaki stworzył, potrafił sprytnie i ciekawie połączyc historię z początków subkultury gangowej, problemów Czarnych w Ameryce, potem płynnie pszeszedł na wątek samego rapu, poświęcił nawet czas na kobiecy rap :)

Książka wciągająca i inspirująca. Czytałam i chciałam jeszcze więcej wiedziec, więcej przeczytac, zaczęłam nawet wpisywac w Google terminy i nazwiska których niezbyt rozumiałam. A to chyba świadczy, że ksiażka jest naprawdę dobra.

Mogłabym tak pisac i pisac w nieskończonośc o zaletach książki. O wadach nie napiszę nic, bo poprostu ich nie ma, dla mnie nie istnieją.

Polecam serdecznie, a zainteresowanym udostępniam link do książki online w PDF-ie: http://www.hiphopakademia.com/malcolmx.pdf

I tak, zaczęło się od polskiego rapu, który zafascynował mnie kilka lat temu, z kolei ten, rodzimy, polski, zrozumiały w całości, zainspirował mnie do poznania całej kultury hip hopu, począwszy od jej korzeni.

Nie jestem do końca pewna, czy na sam początek wdrażania się w te tematy zaczęłam od dobrej pozycji.
Jednak książka Kowalewskiego wywarła na mnie pozytywne...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    51
  • Przeczytane
    35
  • Posiadam
    11
  • Ulubione
    6
  • Muzyka
    2
  • Teraz czytam
    2
  • Moje opinie/ recenzje
    1
  • Socjologia
    1
  • Literatura polska
    1
  • HipHop
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Rap. Między Malcolmem X a subkulturą gangową


Podobne książki

Przeczytaj także