Sojusznicy

Christie Golden Wydawnictwo: Amber Cykl: Przeznaczenie Jedi (tom 5) Seria: Star Wars: Gwiezdne wojny fantastyka, fantasy, science fiction
Fate of the Jedi: Allies
Anna Hikiert, Aleksandra Jagiełowicz, Błażej Niedziński
Amber
Fate of the Jedi: Allies
Przeznaczenie Jedi (tom 5)
fantastyka, fantasy, science fiction
Anna Hikiert, Aleksandra Jagiełowicz, Błażej Niedziński
Star Wars: Gwiezdne wojny

Trudne przymierze. Ben i Luke Skywalker łączą siły z Sithami przeciwko wspólnemu nadnaturalnemu przeciwnikowi. W tym samym czasie na Coruscant Mandalorianie na polecenie przywódczyni Sojuszu Galaktycznego zaczynają oblegać Świątynie Jedi.

Najciekawszym wątkiem tomu jest współpraca jedi z sithami. Pokazane są tu różnice w ich metodach i światopoglądzie. Sithowie nie są tu...

Lekturę bardziej "nobliwych" pozycji przeplatam sobie wypadami w Uniwersum Star Wars, ze szczególnym uwzględnieniem serii "Przeznaczenie Jedi". Przeczytawszy tom piąty cyklu, zatytułowany "Sojusznicy", muszę powiedzieć, że wyczuwam zmęczenie materiału. Jeszcze nie wiem czy owo zmęczenie materiału jest...

Infantylna, naiwna, nudna, skupiająca się na dzieciach i zakochańcach. Poziom wypracowania zbuntowanej licealistki.

Jak na razie najlepsza książka Christie. Wciągająca i trzymająca w napięciu, a co?

Pierwsza książka z serii "Przeznaczenie Jedi" jaką przeczytałem i muszę przyznać, że pozycja ta jest jedną z lepszych z całej sagi Gwiezdnych Wojen. Przewijają się przez nią postacie powołane do życia zarówno przez samego Georga Lucasa jeszcze za czasów "Starej Trylogii" jak i bohaterowie stworzeni w trakcie powstawania Expanded Universe (m.in. Timothego Zahna). Dotychczas...

To była rewelacyjna książka i niewiele jej brakuje do oceny 9/10 - niestety kilka potknięć nie pozwoliło mi na ten krok, stąd ósemka.

Cóż, dawno mnie tak pozycja książkowa nie wciągnęła jak ta. Nie wiem czy to kwestia samej książki czy po prostu nastroju, ale nie mogłem się od niej oderwać i czytałem non-stop przez bite 6 godzin!

[SPOILERY]

Książka wciąga, szczególnie...