Intymna historia ludzkości

Okładka książki Intymna historia ludzkości
Theodore Zeldin Wydawnictwo: W.A.B. Seria: Seria z Wagą historia
historia
Seria z Wagą
An intimate history of humanity
W.A.B.
1998-01-01
1998-01-01
Bożena Stokłosa

Książka jest mieszanką filozofii, socjologii, historii kultury, rozwoju. Daje wgląd w historyczne układy społeczne i postrzegania jednostki, jej prywatności. Czy miłość, związki, przyjaźnie sprzed wieków są podobne do tych jakie obecnie tworzymy. Natura ludzka pozostaje z grubsza niezmienna, ale formy ekspresji uczuć, tego co jest akceptowalne, a co tabu, zmienia się przez wieki.

Świetna książka. Polecam

Świetna książka. Polecam

Kolejna książka wydawnictwa WAB z serii "Z wagą" i kolejny raz trafiona pozycja. "Intymna historia ludzkości" T. Zeldina traktuje o wszystkich naszych intymnych uczuciach. Nie chodzi tu tylko o sex. Choć jeden z rozdziałów wyraźnie wskazuje co dla nas jest ważniejsze od sexu."Dlaczego istnieje większy postęp w gotowaniu niż w życiu seksualnym". Okazuje się że większa wymiana przypraw i kombinacji smaków jest ważniejsza dla człowieka niż jego życie seksualne. Książka traktuje także o obyczajowości i jej przemianach na przestrzeni wieków. Jak zmieniało się podejście do przyjaźni i gdzie zapoczątkowano emancypację kobiet. Dla mnie książka na 10 gwiazdek z plusem :). Wartościowa pozycja w mojej biblioteczce, do której z cała pewnością wielokrotnie sięgnę. Gorąco polecam wszystkim

• Z wagą
  • Historia/historie